Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği’nin hazırladığı resim sergisi dün düzenlenen törenle sanatseverlerin beğenisine sunuldu. 28 Mart tarihine kadar devam edecek sergide Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Resim Atölyesi’nde eğitim gören 10 sanatçının eseri yer alıyor.

Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Resim Atölyesi öğrencilerinin eserlerinin yer aldığı serginin açılışına İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, CHP İl Başkanı Serkan Sarı, SMMMO Başkanı Metin Yalçın’ın yanı sıra sanatseverler katıldı. Dernek Onursal Başkanı Ressam Özdemir Yemenicioğlu, sanat ve sanatçının önemli olduğunu vurguladı.

Derneğin düzenlediği Resim Sergisinde Aynur Alver, Ayşe Yörük Başkurt, Haşmet Demirbil, Melda Bekki, Mualla Can, Muammer Gülümser, Mürvet Ay, Nazmiye Mutafoğlu, Nurgül Can ve Nilüfer Doğan’ın eserleri yer aldı.

Serginin açılışında konuşan Dernek Başkanı Rafet Topalak, derneğin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Topalak, resim eğitimlerinin yanın da bir çok sanat dalında öğrencilerinin bulunduğunu belirterek, bu tür sergilerinin devam edeceğini söyledi.

Balıkesir Güzel Sanatlar Derneği Onursal Başkanı Ressam Özdemir Yemenicioğlu ise sanat ve sanatçının öneminden söz etti. Yemenicioğlu, sanat çalışmalarının yapılacağı yer sıkıntısının çözülmesi durumunda sanatsal faaliyetlerin artacağına da dikkat çekti.

İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı ise Balıkesir’deki sanatsal faaliyetlerin önemli bir yer tuttuğuna dikkat çekti. Çaltı, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü olarak Kuvayi Milliye Müzesi’nin yanındaki resim galerisini tekrar hizmete açtıklarını kaydetti.