Türkiye 24 Haziran 2018 günü yapılacak olan Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine kilitlenirken, Balıkesir ilginç bir aday adaylık başvurusuna sahne oldu. Balıkesir’in köklü esnaflarından Recai Gürcan, AK Parti Balıkesir İl Başkanlığına çok sayıda destekçisiyle birlikte yürüdükten sonra müracaat evraklarını AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Hasan Demiraslan’a teslim etti.

MUTLULUK DUYDUK

AK Parti Balıkesir İl Başkanlığında Recai Gürcan’ın destekçilerinin de katıldığı adaylık başvurusu sırasında bir konuşma yapan AK Parti Balıkesir İl Başkanı Hasan Demiraslan, Recai Gürcan’ın AK Parti’nin kuruluşundan bu yana içlerinde olduğunu, AK Parti davasına emek verdiğini gönül verdiğini belirtti. Gürcan’ın müracaatından mutluluk duyduklarının altını çizen AK Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Demiraslan, aday adaylığı ile ilgili de Balıkesir’de AK Parti’ye yoğun bir teveccühün olduğunu belirtti.

HİZMETİN BİR PARÇASI OLMAK İÇİN ADAY ADAYIYIM

Aday Adalık başvurusunda bulunan İş Adamı Recai Gürcan ise, basının ve vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği aday adaylık başvurusu sırasında yaptığı açıklamada, Balıkesir Yeni Çarşı esnaflarının tarihlerinde ilk kez aday adayı çıkardığına vurgu yaptı. AK Parti çatısı altında hizmet etmekten, hizmet edebilmekten duyduğu mutluluğu da dile getiren AK Parti Balıkesir Milletvekili Aday Adayı Recai Gürcan, “Cumhurbaşkanımızın liderliğinde bu memlekete yapılacak hizmetler çoktur. Biz de bu hizmetin bir parçası olmayı bu kervanın bir parçası olmayı kendimize görev addettik” dedi. Gürcan, “Allah bana aday adayı olmayı bu güne nasip etti. Böyle bir çatı altında hizmet etmekten, hizmet edebilmekten çok kıvançlı ve mutluyum. İnşallah sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında bu memlekete yapılacak hizmetler çoktur. Bizde bu hizmetlerin bir parçası olmayı ve bu kervanın bir parçası olmayı kendimize görev adlettik. Bu sebeple de bu görevden kendimizi ayıramadık. İnşallah memleketimiz için Balıkesirimiz, insanımız, partimiz için hayırlı uğurlu olması temennisiyle hepinize teşekkür ederim” diye konuştu.