Hedeflerinin Süper Lig’e çıkmak olduğunu belirten Teknik Direktör Giray Bulak Afyon’daki kampta takımı buna göre hazırladıklarını bildirdi. Günde çift idman yaparak yeni sezona hazırlandıklarını da kaydeden Giray Bulak, hazırlık maçları sonrasında da takımdaki eksiklere göre önlem alacaklarını belirtti.

BAŞKANIMIZ VE YÖNETİM KURULU BİZİ HİÇ YALNIZ BIRAKMIYOR

Teknik Direktör Giray Bulak ilk olarak Kulüp yönetimine kendisine gösterdiği ilgi ve destekten dolayı teşekkür etti. Bulak, Kulüp Başkanı Mustafa Bahçeci’nin her zaman yanlarında olduğunu belirterek şunları ifade etti:“Kulüp yapılanmasına ve kulübün geleceğine çok önem veren bir başkana sahibiz. Başkanımız bize son derece pozitif bir enerji veriyor, bizimle ilgilenip yakın duruyor. Bize inanılmaz bir destek verip baba şefkatiyle yaklaşıyor. Kendisine çok teşekkür ediyorum. Bizim onunla ve yönetim kurulumuzla birlikte başaramayacağımız bir şey yok. Kampa geldik yöneticilerimizden Kemal Büyükakın ve İsmail Meral birkaç gün bizimle oldu, yola çıkarken uğurlayan yöneticilerimiz oldu. Takıma son derece inanan ve güvenen bir yönetim kurulu var. Biz onları mahcup etmek istemiyoruz. Bunu oyuncularım da biliyor, yaptığımız yemekli toplantılarda ve yapılan konuşmalarda nasıl bir başkan ve yönetim kuruluyla çalıştığımıza oyuncularımızda şahit oluyor. Bu bakımdan mahcup olmama adına daha fazla gayret gösteriyoruz.”

CAN HOCA TAM İSABET

Balıkesirspor Baltok’un altyapısının Teknik Direktör Can Cangök’e teslim edilmesinin son derece isabetli bir karar olduğunu belirten Giray Bulak, altyapıdan önümüzdeki yıllarda A Takıma çok sayıda oyuncunun geleceğine inandığını ifade etti. Bulak şunları söyledi:“Can Cangök Hocamız çok sevdiğim, beğendiğim ve kardeşim dediğim bir arkadaşım ve kendisi bu yörenin çocuğu. Balıkesir’in eski kaptanı ve oyuncusu. Dünya Kupası’nda Arap Şeyhi kaybedilen bir maçın ardından, “artık bizim altyapıya dönmemiz lazım” dedi. Bunu Arap Şeyhi anlamışsa bizim de anlamamız lazım. 80 milyon nüfus ve 30 milyon gençten iyi sporcular çıkarmamız lazım. Biz hala dışa bağımlı, dışardan oyuncular getiriyoruz. Önemli oyuncuları yakalayabilmemiz için önemli hocaları altyapılara getirmemiz lazım. Can hocaya böyle bir görevi kabul ettiği için teşekkür ediyorum. Balıkesirspor için son derece ulvi bir görev. İnanıyorum ki önümüzdeki yıllarda altyapıdan yetişen çocuklarımız Balıkesirspor’un başarısı için ter dökecektir.”

İKİ AŞAMALI KAMP İLE OYUNCULARIMIZI YENİ SEZONA HAZIRLIYORUZ

Kamp yaptıkları otelde açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Giray Bulak iki aşamalı kamp hakkında ve oynayacakları hazırlık maçlarıyla ilgili bilgilendirmelerde bulundu. Bulak şunları kaydetti:“Birinci aşama hazırlık döneminin amacına uygun hem dayanıklılık hem de çabukluk ve esneklik ile testlerin yapılmasına yönelik olacak. Birinci hazırlık döneminde de birkaç tane hazırlık maçı oynamayı düşünüyoruz. Ayın 12’sinde Bursaspor ile U-21 yaş takımımızdan aldığımız oyuncuları görüp değerlendirmek ve son durumlarını daha net anlayabilme adına 3 hazırlık maçı oynayacağız. Bu anlamda biz bunun da organizasyonlarını yaptık. Bursaspor maçının ardından ayın 13’ünde Cezayir Ligi takımlarından MC Oran ile 21 yaş takımımızı oynatacağız. Ayın 17’sinde Afyonspor ile karşılaşıp, ayın 19’una da bir maç daha alacağız. 20 Temmuz’da kampımızın birinci etabı sona erecek ve oyuncularımız üç günlük bir izine çıkacak. Çünkü aşağı yukarı 20 günlük bir süreyi doldurmuş olacağız. Diğer 20 günlük süre içinde 2’nci etap kamp çalışması içinde yine aynı otele geleceğiz. 2 Ağustos’a kadar Afyon’da 4-5 hazırlık maçı oynadıktan sonra TSYD Kupası için İzmir’e gidip 2 maç oynayacağız. 2. Etapta burada Gazişehir Gaziantep, Afyonspor ve Bodrumspor maçları ile kampı tamamlamış olacağız.”

TAKIMDAKİ BİRLİKTELİK OYUNUMUZA YANSIYACAK

Kamp döneminde oyuncular arasında arkadaşlık bağlarının da güçlenmesinin teknik heyeti çok sevindirdiğini belirten Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Giray Bulak, saha içindeki arkadaşlığın kendilerine başarıyı getireceğini ifade etti. Bulak şunları söyledi:

“Burada yaptığımız çalışmalarda oyuncularımızın birbirleriyle bağı, arkadaşlığı, uyumu hem de bizlere olan yakınlığı son derece yüksek seviyede. Çünkü takım olgusunu iyi yaşayabilen ve iyi özümsemiş bir Balıkesirspor’umuz var. Bu mutlaka sahaya da yansıyacak. Homojen bir yapımız var. Bunun mutlaka sonuçlara da yansıyacağını düşünüyorum. Bir iki maçımızı sahamızdaki zemin çalışmaları dolayısıyla Akhisar’da oynayabiliriz, bunun organizasyonlarını da yaptık. İyi bir ortamda iyi bir sahada iyi çalışmalar yapıyoruz. Bu zamana kadar yapılan çalışmalar çok pozitif geçti.”

HEDEFİMİZ ZİRVEYE OYNAYAN TAKIM OLMAK

Teknik Direktör Giray Bulak yorucu kamp döneminin meyvelerini oynayacakları karşılaşmalarda alacaklarını ve hedeflerinin Süper Lig’e yükselmek olduğunu belirterek şunları ifade etti:“Hedefimiz daha 4-5 yıl önce Süper Lig’e çıkmış bir takım olarak yeniden Süper Lig’e çıkmak olmalı. Ligimizde  güçlenen, yeniden organize olan, Süper Lig’den düşen ve yeniden Süper Lig’e dönmek isteyen takımlar var. Biz bütün bu takımlarla beraber bir yarış içerisinde olacağız. Umuyorum çok mücadeleci, kaliteli ve zevkli bir lig olacak. Bizim hedefimiz mutlaka yukarılarda ve zirveye oynayan bir takım olmak. Transfer yasağımızın olması bu amaç uğruna mücadele etmeyeceğimiz anlamına gelmez. Bazen kadroyu koruyup, alışkanlıkları devam ettirerek rakibe oyunu kabul ettirmek son derece önemli olabiliyor. Arkadaşlığımız, dostluğumuz ve yeni yönetimimizle beraber biz başarılı olacağımızı biliyoruz.”