Kayıp olan Hayri Kar ve Mustafa Fırat Göral adlı balıkçıların arama kurtarma çalışmalarının aralıksız devam ettiği olayla ilgili 2 balıkçının yakınlarının umutlu bekleyişleri sürerken, denizden cesetleri çıkarılan tekne sahibi Volkan Çanakçı ve Kerem İncedayı’yı binlerce kişinin gözyaşları arasında son yolculuklarına uğurlayan Ayvalık halkı ise elim kaza sonrasında derin bir üzüntü yaşıyor.

“YASTAYIZ, BAŞIN SAĞ OLSUN CUNDA VE AYVALIK”

Adeta yas ilan edilen ilçenin bazı noktalarında reklam pano ve bilboardlarında elim tekne kazasında hayatlarını kaybedenlerle, halen daha aranan Kar ve Göral’ın fotoğrafları yayınlanarak ‘Yastayız. Başın sağ olsun Cunda ve Ayvalık’ yazıları dikkat çekiyor.

AİLELERİ GELECEK ÜMİTLİ HABERİ BEKLİYOR

İlçe halkı halen kayıp olan 2 balıkçının akıbetlerini sessiz bir umutla beklerken, arama kurtarma çalışmalarını da pür dikkat takip ederken, kayıp balıkçıların aileleri ise Ayvalık’ın turizm alanındaki cazibe merkezlerinden biri olan Cunda Adası’ndaki Sahil Güvenlik Komutanlığı önünde denizden gelecek ümitli bir haber için bekleyişlerini sürdürüyorlar.

YURT ÇAPINDA PROFESYONEL DALGIÇLARDAN DESTEK GELDİ

Batan balıkçı teknesinde kayıp olan 2 kişiyi arama çalışmalarına, sosyal medyadan yapılan çağrıya cevap veren 20 gönüllü dalgıç da katılıyor. Ayvalık’ta, hizmet veren Pro-Divers Dalış Okulu’nun sosyal medya üzerinde başlattığı kampanyaya yurt çapında profesyonel dalgıçlardan destek geldi. Kayıp balıkçıları aramak için ilçeye gelen 20 dalgıç, Sahil Güvenlik Komutanlığı ve Balıkesir İtfaiyesi koordinasyonunda arama çalışmalarına başladı.

“KAZA BÖLGESİNİ KARIŞ KARIŞ ARAYACAĞIZ”

Teknenin battığı alanın karış karış aranacağını bilgisini veren Pro-Divers Dalış Okulu eğitmenlerinden Kubilay Kılıç "Çağrımıza tüm yurttan dalgıçlar cevap verdi. Kaza bölgesini ve çevresini karış karış arayacağız. Gelen dalgıç arkadaşlarımız hepsi yaptıkları işte uzman. Tamamen gönüllülük esasına göre burada çalışmalara katılıyorlar. Kayıp kardeşlerimizi bulup ailelerine teslim etmek için yoğun bir mesai harcıyoruz. Dalış okulumuzun gemisini, tüm ekipmanlarını ve teknik imkanlarını arama çalışmalarına açmış bulunuyoruz." dedi. İHA