Takım oyuncularının maçlarda gol yedikten sonra dirençlerinin düştüğünü belirten Teknik Direktör Giray Bulak, önümüzdeki maçlarda bunun oluşmaması için de oynadıkları maçlarda gol yemeden gol atmaları gerektiğini belirtti. Giray Bulak futbolun hatalar oyunu olduğunu da hatırlatarak bundan sonra hata yapmamaya özen göstereceklerini ifade etti.

ÜÇ MAÇTA 2 PUAN BİZE YAKIŞMADI

Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Giray Bulak maç sonunda yaptığı açıklamada şunları dile getirdi:

“Son 2 haftada oyun ve sonuç anlamında istediklerimiz olmadı. 3 maçta 2 puan almak Balıkesirspor olarak bize çok yakışmadı. Oyuncularıma yaptığımız toplantıda da aynı şeyi söyledim. Bizim takımımız bu değil tabi ki. Yani geçen sezon oynadığı oyun anlayışı, mantalitesi hem hazırlık kampındaki düşüncelerimi, oyun tarzımız, oyun anlayışımız maalesef olmadı.

FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİREMEDİK

Geçtiğimiz hafta oynadığımız Eskişehir maçı biraz bizim direncimizi kırdı. Orada bıraktığımız iki puan bir parça bizi bozdu. Bu maçta da onun etkisi devam etti. Rakibi tebrik ediyorum. Oyuna iyi başladılar. Oyunu o dakikadan sonra dengeledik. Hatta iki tane iyi pozisyon bulduk. Yani neredeyse kale boştu ve onu iyi değerlendirmemiz lazımdı. Bunu yapabilsek karşılaşmada dirençli takım biz olacağız, biz öne geçecektik.

FUTBOL HATALAR OYUNU

Ama hem birinci hem de ikinci penaltı ayağımızdaki toplarda yakalandık. Yani olacak bunlar oyuncu yakalanacaktır. Bu konuda oyunculara hiç suç bulmam. Bunlar hatadır, futbol da hatalar oyunudur. Mutlaka bu üç maçı unutacağız biz lige bu hafta başlayacağız diye düşünüyoruz. Toplantımızı bunun üzerine yaptık. Çünkü bunu yapabilecek kapasitemiz var. Orta sahada topu rakibimize verip penaltıya yakalanmak, ayağımızdaki topu kalecimize verirken çok rahat pozisyonda korner yapıp dönüşünce penaltı yaptırdık. Yalnız ikinci penaltıda tereddüdüm var.

TOPARLANIP SEZONA YENİDEN BAŞLAYACAĞIZ

Golleri yedikten sonra direncimiz bir miktar düşüyor. Geçen sezon de bu böyleydi. Çünkü aynı oyuncu grubuyla devam ediyoruz. Dolayısıyla bizim gol yemememiz lazım veya gol atıp öne geçmemiz lazım. Bundan sonraki çalışmalarımız ben inanıyorum ki bize hem başarı hem oyunsal anlamda daha olumlu yansıyacak. Umarım bu üç maçı çabuk unuturuz. Çocuklara yarın (bugün) izin vereceğim. Salı günü toplanacağız. Toparlanıp, silkelenip sezona yeniden başlayacağız.