Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği 1. Gündoğan Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı. Genç müzisyenlerden oluşan grup açılış öncesi verdikleri mini konserle büyük beğeni topladı.
Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği 1. Gündoğan Mahallesinde düzenlenen törenle açıldı. Yapılan duaların ardından derneğin açılış kurdelesini Altıeylül Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Özen, Karesi Belediye Başkan Yardımcısı Yasin Sağay, Büyükşehir Belediyesi Yaygın Eğitim ve Konservatuar Müdürü Mutlu Tanrıkulu, Roman Dernekleri Federasyonu Başkan Vekili ve Altıeylül Romanlar Derneği Başkanı Ayhan Atıl, Dernek Başkanı Volkan Çekmeoğlu, işletme sahibi Turan Geleş birlikte kestiler. Balıkesir Genç Müzisyenler Derneği Başkanı Volkan Çekmeoğlu yaptığı açıklamada “Bizler öncelikle aynı vatanın evlatları olduk, birlik beraberlik içinde ayrımcılık yapmayarak Türkiye’de birlik olalım diyorum. Tüm sanat camiası olarak genç müzisyenler olarak 7’den 77’ye kadar birlik beraberlik içindeyiz. Bizler sanatçı dostlarımızla birlikte müziği daha iyi bir yere getirmek için çaba sarf ediyoruz. Şuan da derneğimizde 60’ın üzerinde üyemiz var bu sayının daha da yukarıya doğru gideceğinden eminim. Çok güzel şeyler başaracağımıza inanıyoruz”dedi.
Açılışa katılan Balıkesir’li sanatçı Tamer Öztoprak ise “Öncelikle dernek başkanını ve yönetim kurulunu kutluyorum. Balıkesir’e böyle bir dernek lazımdı. Böylesine güzel bir etkinliğe imza attılar ben şahsım adına şunu söylemek istiyorum Cumhurbaşkanımızın söylediği gibi un, şeker, yağ var sadece helva yapması kaldı. Bizimde müzisyenlerimiz var, seslendirmecilerimiz var hiç bir eksiğimiz yok. Artık inşallah hangi sanatçı gelirse gelsin Türkiye piyasasından eşkil edebilecek bir kadroya sahibiz. O yüzden arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Emeklerinden dolayı da kendilerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu,