Dernekten burs alan öğrencilerin mezuniyetlerine ortak olan dernek yöneticileri ve burs veren hayırseverler, öğrencilerin mezuniyet sevinçlerini paylaştı. Öğrenciler de kendilerine destek olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği üyelerine teşekkür ederek, bundan sonra da kendilerinin bu derneğe katkıda bulunma zamanının geldiğini söylediler.

BUNLAR ENGEREKLER VE ÇIYANLARDIR

Dernek Başkanı İsmail Erten yaptığı konuşmada ülkedeki olumsuzluklara değinerek, önümüzdeki seçimlerde herkesi oy kullanmaya davet etti. Erten şunları kaydetti: “Bunlar engerekler ve çıyanlardır. Bunlar ekmeğimize, aşımıza göz koyanlardır. Tanı bunları, tanı da büyü. Bunlar geleceğimizi satanlardır. Bunlar gençlerimizin geleceğini çalanlardır. Bunlar gençleri işsiz bırakanlardır. Öğretmenleri sözleşmeli, ücretli çalıştırarak kölelik düzeni kuranlardır. Bunlar TEOG’u kaldırarak gençleri bunaltanlardır. Okulları, niteliksiz, nitelikli diye ikiye bölen, eğitimi paralı duruma getirenlerdir. Bunlar sınav sorularını çalanlardır. Bunlar zorunlu eğitimde açık öğretim diye bir kurum oluşturarak özellikle kızlarımızı okutmayanlardır. Bunlar çocuklarımıza tecavüz edenlerdir. Karaman’da çocuklarımıza tecavüz eden vakfın yurt müdürünü milletvekili adayı yapanlardır. Bunlar kadınları öldürenlerdir. Bunlar devlet yurdu yapmayarak gençlerimizi tarikatlara bırakanlardır. Bunlar tarım ülkesinde köylüyü üretimden koparıp, ülkeyi samana muhtaç edenlerdir. Bunlar Sümerbank’ı, SEKA’yı, Şeker Fabrikaları’nı satıp, kapatanlardır. Bunlar halkı işsizliğe, yoksulluğa sürükleyenlerdir. Bunlar geçmediğimiz yolların, yatmadığımız hastanelerin parasını bize ödetenlerdir. Bunlar cumhuriyet kurumlarını satanlardır, cumhuriyeti satanlardır. Bunlar annesinin dizinden, kadının saçından tahrik olan sapıklardır. Bir gün onlar da anlayacaklar, köprünün, asfaltın yenmediğini.

HER ŞEY BİR OYLA DEĞİŞİR

Bunları değiştirmek bizim elimizde. Bunları düzeltmek için bir oy gerekli. Geleceği biz kazanacağız. Parasız eğitim istiyoruz, parasız sağlık istiyoruz, iş istiyoruz, barış istiyoruz hemen şimdi. Bunları gerçekleştirmek için bir oy yeterlidir. Bunun bilincinde olduğunuzun bilincindeyim. Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür ve bir orman gibi kardeşçesine, bu hasret bizim. Bu hasret hepimizin, bu hasreti gerçekleştireceğiz.

SEVİNÇLERİNE ORTAK OLDUK

Bugün burada aramızdan mezun olanlar var. 4 yıl, 12 yıl, 16 yıl, 18 yıl emek verdiler, alın teri akıttılar ve okullarından mezun oluyorlar. Mezun olurken de birlikte olalım dedik son kez, beraber olalım dedik, paylaşalım dedik ve onun için buradayız.”

ÖĞRENCİLERE BELGELERİ VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından mezun olan öğrencilerle Mentörlük Projesine katılanlara belge töreni düzenlendi. Öğrencilere hayatlarının geri kalanında başarıların da dilendiği etkinlikte müzik dinletisi de gerçekleştirildi.