Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şubesi üyesi 34 gazi Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin’e düzenlediği Zeytin Dalı Harekâtına katılmak için askere alınmaları için dilekçe verdi. Dün dernek binasında basını açıklaması yapan gaziler daha sonra Askerlik Şubesi Başkanlığı’na giderek askere alınmaları konusunda dilekçelerini teslim etti.

Zeytin Dalı Harekatının sonuna kadar arkasında olduklarını belirten Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz, geçmişte yaşadıkları savaş tecrübelerini Zeytin Dalı Harekatında da göstermek istediklerini bildirdi. Söz konusu vatansa gerisinin teferruat olduğunu da kaydeden Karakuz, Afrin'e düzenlenen operasyonda görev almaya hazır olduklarını ifade etti.

 

TERÖR ÖRGÜTLERİ KİRLİ OYUNLARINI SÜRDÜRÜYOR

Dernek binası önünde basın açıklaması yapan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Balıkesir Şube Başkanı Hulusi Karakuz şunları söyledi:

“Ülkemiz üzerinde oynanan oyunlar yüzyıllardır iç ve dış düşmanlar tarafından devam ettirilmektedir. 15 Temmuz’da içeride FETÖ’cüler, PKK, PYD, YPG ve terör sevici destekçileri boş durmuyorlar. Ancak biz de uyumuyoruz artık. Doğu ve Güneydoğu da ülkemiz sınırlarımızı tehdit eden PKK, PYD, YPG ve benzeri terör örgütlerinin yurt içinde olduğu gibi sınırlarımız dışında da varlıklarını sürdürüyor. Bunlara son vermek amacıyla Kahraman Ordumuz tarafından başlatılan Zeytin Dalı Harekatının sonuna kadar yanındayız. Ancak şunu da bilmek lazım. Her yapılan işin bir bedeli vardır. Geçmişte İstiklal Savaşı’nda, Kore ve Kıbrıs Savaşlarında can verip, can aldıysak, bugün de şehitlerimiz olacaktır. Bu gibi olaylara hazırlıklı olmalıyız. İnşallah en az zayiatla bu terör belasından kurtulacağız.

 

ASKERLİK İÇİN DİLEKÇE VERİYORUZ

Biz Kore ve Kıbrıs Gazileri olarak savaş tecrübesi olan bizler; nasıl 1950-1053 tarihleri arasında Kore’de, 1974 yıllarında Kıbrıs’ta olduğu gibi destan yazdıysak, bizim Mehmetçiklerimiz de terör yuvalarını dağıtacak ve yerle bir edecektir. Bu nedenle biz Kore ve Kıbrıs Gazileri olarak birer dilekçe ile ilimiz Askerlik Şube Başkanlığı’na giderek Afrin Zeytin Dalı Harekatı’na katılmak için askere alınmamızı talep eden dilekçelerimizi vereceğiz. Bu hareketimiz Mehmetçiğin orada işi başaramayacağı anlamına gelmez. Bizler, söz konusu vatan olduğunda gerisi teferruattır diyebilen bir milletin evlatları olarak göreve her zaman hazır olduğumuzu göstermek istiyoruz. Bu vesileyle tüm şehitlerimizi saygıyla anar, mekanları cennet olsun. Ne Mutlu Türk’üm Diyene.”