Geçtiğimiz Cuma günü saat 17.45 sıralarında Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, Ayvalık Sarımsaklı Çıplak Ada Mevkii’nde devriye görevi yaparken, bir fiber tekne ile yasa dışı yollarla Midilli Adası’na gitmeye çalışan ve içerisinde 6 Türk vatandaşının olduğu teknenin battığı tespit edildi.

BOĞULMAK ÜZEREYKEN KURTARILDILAR

4 yetişkin ve 2 çocuğun Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı TCSG 8 ekiplerince su üstünde boğulmak üzereyken kurtarıldı.

POLİSE TESLİM EDİLDİLER

E.K., G.K., E.K., A.D., Ş.D. ve E.N.D. isimli 6 kişi Cunda Adası’nda bulunan Ayvalık Sahil Güvenlik Komutanlığı’na getirildi. İnsani yardımların yapıldığı 6 kişi daha sonra Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polis ekiplerine teslim edildi.

Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğünce yapılan kimlik tespiti ile GBT sorgusu ve üst aramaları neticesinde 2 çocuk haricindeki 4 şüphelinin FETÖPDY Silahlı Terör örgütü üyesi oldukları, Bursa’da haklarında Adli İşlem yapıldığı öğrenildi.

ÜZERLERİNDEN 13 BİN EURO VE 5 BİN 350 DOLAR ÇIKTI

Şüphelilerin üzerlerinde toplam; 13 bin Euro ve 5 bin 350 dolar para ele geçirildiği öğrenildi.

Ayvalık Polisi’nin, FETÖ/PDY mensubu kişileri yasa dışı yollarla Yunan Adalarına kaçırmaya çalışan kişi veya kişilerin bulunması için çalışma başlattığı öğrenildi. İHA