CHP’nin Büyükşehir Başkan adayı olmak için kulis yapan eski Milletvekili Haluk Ahmet Gümüş, Balıkesir’deki spekülasyonları Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na taşıdı. Kılıçdaroğlu’ndan “adayımız belli değil, zamanı gelince bir dizi çalışma yaparak belirleyeceğiz” sözünü alan Gümüş, bu gelişmeyi Facebook sayfasında paylaştı.

Haluk Ahmet Gümüş, bu konuda Kemal Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. CHP Milletvekili Mehmet Tüm’ü de yanı alan Gümüş, sosyal medya paylaşımında Kılıçdaroğlu’na bölgesel dengeleri hatırlattığının altını çizdi.

Gümüş’ün Facebook’taki paylaşımı şöyle:

“Dün beraberimizdeki CHP ilçe Başkanlarımız ile partimizin Grup Toplantısına katıldık ve gelenek olduğu üzere yanımızda milletvekilimiz Mehmet TÜM’ün beraberliğinde sayın Genel Başkanımızı ziyaret ettik.
Sohbetimiz Balıkesir Büyükşehir için aday belirlenmesine geldi. Balikesir’de bu dönemde doğru bir adayla CHP’nin belediyeyi kazanma şansının yükseldiğini, ancak aday belirleme sürecinde Türkiye’nin mevcut şartlarını dikkate alarak ve Balıkesir’de bölgesel dengeler gözetilerek çok dikkatli olunması gerektiğini belirttim.
Genel Başkanımıza Büyükşehir adaylığı için Balıkesir’de çeşitli spekülasyonların mevcut olduğunu zihinlerinde herhangi bir adayla ilgili karar veya eğilimin oluşup oluşmadığını net olarak sordum.

Genel başkanımız mevcut haziruna açıkça şunu ifade etti: "Eğer bu tür açıklamalar varsa sizde gidin benim adıma bunu doğru olmadığını ifade edin" dedi ve Ekledi." Balıkesir Büyükşehir adayımız zamanı gelince anket çalışmaları, bir dizi bölgesel toplantılar ve benzeri faaliyetler den sonra belirlenecektir. Bunun dışındaki tüm açıklamalar gerçeği yansıtmıyor.
Sizlere Genel Başkanımız la sohbetimizde geçen yukarıdaki mesajı iletmeyi görev bildik.

Balıkesir ve tüm illerimizde ülkemize ve insanımıza hizmeti yükseltecek en iyi adayların belirlenmesini diliyorum. Bu yolda bütün partili arkadaşlarıma başarılar dilerim.”