Balıkesir Kadın Platformu’nun “8 Mart Dünya Kadınlar Günü” etkinlikleri kapsamında Mekik Sokak’ta düzenlediği “Hanımeli Sergisi” dün açıldı. Kentin trafiğe kapalı ve en işlek noktalarından birisi olan Mekik Sokak’ta açılan hanımeli çarşısında Balıkesirli kadınlar burada yaptıkları, gözleme, çay ve sarma gibi yiyecek ürünleri yanı sıra el emeği göz nuru çalışmalarını satarak ev giderlerine katkı sağlamaya çalıştılar.

 

EMEKÇİ KADINLARA KITKIDA BULUNMAK İSTEDİK

Serginin açılışında Balıkesir Kadın Platformu adına konuşan CHP Balıkesir İl Kadın Kolları Başkanı Fatma Şener, “Balıkesir’de 11 kurumun bir araya gelerek oluşturduğu Balıkesir Kadın Platformu olarak bugün emekçi kadınlarımıza katkıda bulunmak için bu sergi, bu pazarı açtık. Kadınların yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz. Onlarla bir arada olup, sorunlarını dinledik. Sergimiz gün boyu sürecek” dedi.

 

DESTEK VERİYORUZ

Serginin açılışına katılan CHP Balıkesir İl Başkanı Serkan Sarı’da “Biz kadınlarımızın her zaman hayatta her alanda olmasından yanayız. Bugün kadın, erkek ayrımı eşitliğinden daha ziyade hayatın bir bütün, birlikte yaşandığı omuz omuza mücadele edildiği, bir dönemi yaşıyoruz. Kadınlarımızın hayatta daha etkin olması gerekli. Bu siyasette, ticarette, sanatta bütün etkinliklerde birlik, beraberlik içerisinde hayatı paylaşarak yaşamanın gerektiğini düşünüyor, bu sebeple bugün ki etkinliği çok önemsiyoruz. Bütün emek veren, hayata tutunmaya çalışan kadınlarımıza bugün bizde katılarak destek veriyoruz” dedi.