Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi ve Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde öğretmenlere öğrenci sorunlarına ilişkin çözüm odaklı bakış açısı kazandırma teknik destek eğitimi verildi.

Balıkesir'de "Öğretmenlere Öğrenci Sorunlarına İlişkin Çözüm Odaklı Bakış Açısı Kazandırma" konulu eğitim faaliyeti büyük katılımla gerçekleştirildi.

Muharrem Hasbi Anadolu Lisesi (MHAL) ve  Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nin hazırladığı projeye  Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) destek verdi. GMKA, 2017 yılı Teknik Destek Programı kapsamında projeyi finanse etti.

PROKED Akademi tarafından iki okulda verilen eğitimde çözüm odaklı yaklaşımın, sorunlara saplanıp kalmak yerine, düşüncelerimizde ve yaşam akışımızda çözüme daha çok yer vermeyi hedeflediği vurgulandı. Bu anlamda öğretmenlerin içgörü edinmesi, öğrenci-öğretmen çatışmalarını azaltıp eğitim öğretimin verimliliğini artırması hedeflenen çalışmaya misafir katılımcılarla birlikte 72 eğitimci katıldı.

Uzman Psikolojik Danışman İsmail Sav'ın sunduğu, atölye çalışması şeklinde süren eğitimde öfke yönetimi ve çözüm odaklı yaklaşım metotları öğrenildi. Bu bilgiler eğitimi alan sınıf rehber öğretmenleri yoluyla öğrencilere de aktarıldı. Bu projeyle birlikte iki okuldaki öğretmenlerin ve okul idaresinin arasındaki bağlar güçlendi.