Nisan ayında yapılması planlanan Balıkesir Sanayi Odası seçimleri öncesinde Hasan Ali Eğinlioğlu da adaylığını açıkladı. Eğinlioğlu, Balıkesir’in önde gelen işadamlarının da katıldığı basın toplantısında Balıkesir sanayi ve ticaretine katkı sağlamak için aday olduğunu açıkladı.

Balıkesir’de sanayi ve ticaret alanlarında farklı sektörlerde faaliyet gösteren bir çok kurum ve kuruluşun ortak görüşü neticesinde aday olduğunu belirten Hasan Ali Eğinlioğlu Balıkesir Sanayi Odası yönetimi ile yapacaklarını açıkladı.

ORTAK GÖRÜŞ SONUCUNDA ADAYIM

"Balıkesir Sanayi Odası başkan adaylığım, ilimizde gerek sanayi gerek ticari alanlarda farklı faaliyet gösteren pek çok kurum ve kuruluşun ortak görüşleri neticesinde 3 aylık bir sürenin sonunda olgunlaşan bir karardır. Birlik ve beraberlik olgusuyla yola çıkıyoruz. Hedefimiz, genç, dinamik yapıyı tecrübeyle harmanlayarak, hiçbir siyasi görüş ve düşünce ayrımı yapmadan, ilimiz sanayi ve ticaretinin tamamını temsil edebilecek iyi bir mozaik oluşturarak, ilimiz sanayisine ve ticari faaliyetlerine fayda sağlamak ve gelişmesi için gerekli adımları atmaktır.

ETKİN BİR YÖNETİM OLUŞTURACAĞIZ

Bilindiği üzere, odaların amacı; üyelerin müşterek ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, genel menfaatlere uygun olarak sektörel gelişmelere destek olmaktır. Oluşturmayı planladığım; komite, meclis ve yönetim yapılarıyla öncelikli hedefim, sanayicimizin tamamına ulaşabilen, etkin bir komite yönetimi ile odamız desteğini üyelerimizin tamamına hemen her konuda arkalarında hissettirmek olacaktır. Sanayicimizin yüksek katma değer üretmesine, rekabet gücünün arttırılmasına, ekonomik, teknolojik ve sosyo kültürel gelişimde yol gösterici olmak öncelikli hedefimizdir.

ODA BÜNYESİNDE SANAYİ VE TİCARET ALANINA FAYDALI OLACAĞIZ

Ülkemizin, dünya pazarında etkin, kendi markalarını yaratması ve katma değerli ürün ticareti için çeşitli konularda destekleri bulunmaktadır. AR-GE destekleri, tasarım destekleri ve yatırım teşvikleri sanayicimiz için önemlidir. Sanayi odası bünyesinde fizibilite ve yatırım danışma bölümü oluşturularak, üyelerimize bireysel temaslarla küçük ve orta ölçekli ilimiz sanayicilerinin de devlet desteklerinden maksimum faydalanarak, ilimizi, katma değerli ve yenilikçi ürünler üreten, cari açığa pozitif katkı veren önemli sanayi noktalarından biri haline getirmek öncelikli hedefimizdir. Bu hedefimize ulaşmak için, gerekli resmi kurum ve kuruluşlarda temaslarda, oluşturmayı planladığımız yeni yönetim yapımız aktif rol alarak, süreçlerin tamamında sanayicimizin yanında olacak ve karşılaşılan zorluklarda çözüm ortağı olmak için gerekli mücadeleyi verecektir. Sanayimizi arzu edilen seviyelere getirmek için, gerekli olan denetim, test ve akademik bilgi akışı hususlarında, odamız gerekli çalışmaları yaparak, üyelerimizle buluşturacaktır.

YENİ YATIRIMLARI BALIKESİR’E ÇEKMEK ARZUMUZ

Bulunduğu konum itibari ile de cazibe merkezi haline gelecek Balıkesir’imize, yan sanayi oluşturarak, tabandan tavana, hemen her kesime fayda sağlayacak yeni yatırımları çekmek için çaba gösterilecektir.

ORTAK PAYDAMIZ BALIKESİR

Balıkesir Sanayi Odası seçimlerinde adaylığımı huzurunuzda açıklıyorum. Seçim sürecinde, adaylığını açıklayan ya da açıklayacak diğer arkadaşlarımıza da seçim çalışmalarında başarılar dilerim. Ortak amacımız Balıkesir’imizin sanayi ve ticari hayatına fayda sağlamak ve geliştirmek için mücadele etmek olduğundan, seçim sonuçlarının da şimdiden hayırlı olmasını temenni ederim."