“Eğitim Yöneticileri İçin Anlaşmazlık Çözümü ve Akran Zorbalığını Önleme Yöntemleri Eğitimi” Projesi, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nden teknik destek almaya hak kazandı. Balıkesir GMKA hizmet binasında yapılan imza törenine; GMKA Birim Sorumlusu Murat Ateş, Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Özel Büro Koordinatörü Yıldız Koçyılmaz Artan katıldı.

Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Koç “Öğretmenlerimiz ve okul müdürlerimiz çocukların gelişim gösterebilmeleri için güvenilir ve destekleyici öğrenme ortamlarına ihtiyaç duyduklarını biliyor ve onları güvende tutmayı derinden önemsiyorlar. Çocuklar arasındaki çatışmanın çözümlenmesinde biliyoruz ki sorunu anlamak ya da analiz edebilmek çözümün kaynağını da oluşturmaktadır. Başarı için yönetici desteğinin anahtar öğe olduğu kaçınılmazdır. Bu nedenle okul müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımıza yönelik olarak hazırlanan bu projenin çok faydalı olacağına inanıyorum. Edremit İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak projeler konusunda oldukça iyi bir yerdeyiz. Başarılı olan proje çalışmalarımız daha yeni ve daha da kapsamlı yeni projeler üretmek adına bizi motive ediyor. İlçemiz eğitim kalitesinin bu değerli projelerle yükseleceği kanaatindeyim.” dedi.

33 okul müdürü ile bu okullarda görev yapan 33 müdür yardımcısı olmak üzere; toplamda 66 eğitim yöneticisinin 10 gün süreyle okullarda şiddetin önlenmesi ve akran zorbalığının önlenmesine yönelik yüz yüze eğitim alacakları projenin Temmuz ayında gerçekleşmesi planlanıyor.