Kurban Bayramı nedeniyle Edremit’te ilk bayramlaşma Öğretmen Evinde yapıldı. Kaymakam Ali Sırmalı, 19. Motorlu Piyade Tugay Komutanı P. Alb. Osman Aytaç, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, ilçe protokolü ve vatandaşların katıldığı törende konuşan Kaymakam Ali Sırmalı 
“Kurban Bayramının ülkemize ve tüm İslam Alemine, barış, huzur ve mutluluk getirmesini temenni ediyorum. Bayramlar, sevginin, saygının, yardımlaşmanın en güzel örneklerinin sergilendiği özel günler. Bu bayram özellikle ihtiyaç sahibi insanların ihtiyaçlarının giderildiği, yaşlıların ziyaret edildiği, küçüklerin sevildiği, şehit ailelerinin ziyaret edildiği bir ortamda geçmesini temenni ediyorum. Özellikle şehit aileleri, şehitlerimizin bize birer emaneti. Onları ziyaret edelim. Bu anlamda şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize uzun ömürler diliyorum" dedi.

Öğretme nevi ziyaretinden sonra Edremit Kaymakamı Ali Sırmalı, Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka ve Garnizon Komutanı Piyade Albay Osman Aytaç, daire müdürleri, siyasi parti üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar İlçe Jandarma Komutanlığı, İlçe Emniyet Müdürlüğü, Edremit Devlet Hastanesi ve Huzurevini ziyaret ederek görevliler ve vatandaşlar ile bayramlaştılar.