Dursunbey Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan’ın seçim beyannamesinde yer alan ve her platformda ilçe dışında yaşayan Dursunbeylileri bir piknikte bir araya getireceğini ifade eden Başkan Bahçavan, bu projesinin ikincisini 24 Ağustos’ta gerçekleştirecek. Kurban Bayramı’nın 4. günü gerçekleşecek olan festival kapsamında birçok sürpriz etkinlik Dursunbeyliler ile buluşacak.

KILIÇ KALKAN GÖSTERİSİ VE BARANA GECESİ DÜZENLENECEK

Bu dev organizasyon için çalışmalara aylar öncesinden başlayan Dursunbey Belediyesi, 24 Ağustos saat 14.00 ile akşam 20.00 arasında piknik ve festival organizasyonunu gerçekleştirecek. Piknikte Saz Mesire Alanı’na kurulacak olan dev sahnede birçok etkinlik gerçekleşecek. Ünlü sunucu Demet Erdem’in sunacağı etkinlikte; yarışmalar, oyun alanları, şişme oyun alanları hizmet verecek. Etkinlikte ayrıca dans grupları, Kılıç Kalkan ekibi, Barana ekibi gibi birçok grup gösterilerini gerçekleştirecek.

20 METRELİK MANGAL KURULACAK

Öte yandan Saz Mesire Alanı’na kurulacak olan çadırlar da vatandaşların hizmetine sunulacak. Binlerce hasırın dağıtılacağı etkinlikte 20 metrelik mangal kurulacak. Vatandaşlara ekmek arası köfte ikramı yapılacak olan etkinlikte gün boyu da çeşitli ikramlar olacak. Müzik ve eğlencenin tavan yapacağı güne Dursunbey dışında kurulan dernekler geçen yıl olduğu gibi bu yılda destek verecek.

DERYA ULUĞ VE BAHADIR TATLIÖZ SAHNE ALACAK

Çeşitli reklam platformları ile duyurulacak olan bu dev etkinlik için Dursunbeylilerin yoğun yaşadığı yerlerde geçtiğimiz yıl olduğu gibi billboard, afiş çalışması gerçekleşecek. Etkinlik akşamı son yıllarda hit parçaları ile listelerde ilk sıralarda yer alan; Derya Uluğ ve Bahadır Tatlıöz sahne alacak.

Dursunbey’den ve ilçe dışında yaşayan binlerce Dursunbeyli’nin katılması beklenen etkinlik için çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. İHA