Dursunbey Belediyesi, mevcut taş kırma tesisi yanına 2 milyonluk yatırım ile yeni bir tesis daha ekleyerek hizmete açtı. Yeni tesis ile birlikte üretim kapasitesinin 3 kat daha arttı. Dursunbey’in Selimağa Mahallesi’nde bulunan ve Dursunbey Belediyesi’ne önemli miktarda gelir elde ettiren taş kırma tesisi gelirleri ile vatandaşa hizmet olarak dönüyor.

GELİR KAPISI OLDU

Belediyelerin köy yolları ve parke taşı döşeme işlemlerinde kullandığı malzemeyi üreten eski tesisin yanında kurulan tesis ile üretimde artışın sağlanacağı gibi üretilecek olan malzemeler farklı alanlarda da kullanılacak. Tesiste inceleme yapan Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan, kendi kaynağını kendi üreten Belediye sloganı ile yola çıktıklarını ve bununla her daim övündüklerini söyledi. Güneş Enerji Santrali ve Konkasör Tesisi’nin, Belediye’ye gelir kapısı olduğunu hatırlatan Başkan Bahçavan, tesisin yenilendikten sonra kapasitesinin de arttığını söyledi.

TESİSLERDE GÜNLÜK 5 BİN TON MALZEME KIRILIYOR

Başkan Bahçavan; “Eski tesisimizin geliri ile yeni bir tesis daha kurduk. Tamamen otomatik DMK sistemli bu tesis ve diğer eski tesis çalıştığı zaman günlük 5 bin ton malzeme kırıyor. Burada iki tesis ve iki ocağımız var. Şu anda Büyükşehir Belediyemiz büyük bir ihaleye çıktı Dursunbey’de. 160 kilometre civarında yol yapılacak. Bu yollarda yaklaşık 500 bin ton asfalt malzemesi gidecek. Biz de bunun şu anda ilk etapta 300 bin tonunu pazarlık ettik sattık. Bu malzemeyi veriyoruz şu anda. Çift vardiya çalışan tesisimizden gelirle de memleketimize hizmet etmeye çalışıyoruz.” dedi.  İHA