Balıkesir Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BALPARK tarafından Balıkesir merkezinde işletilen dört kapalı otoparkta araç sahipleri yer bulamadı. Meteorolojiden yapılan uyarı sonrasında Balıkesir Valiliği’nden dolu yağışı ile ilgili duyuru kısa sürede internet ortamından yayıldı. Araçlarının zarar görmesini istemeyen vatandaşlar da BALPARK’ın işlettiği kapalı otoparklara hücum etti. Kapalı otoparklarda yer bulamayan sürücüler Pazar haricinde otopark olarak da kullanılabilen üstü kapalı Pazar yerlerini doldurdu.

Araç sahipleri yapılan dolu uyarısından sonra araçlarına zarar gelmemesi için gün boyu kapalı otoparklarda yer aradı. Şanslı olan araç sahipleri kapalı otoparklarda yer bulurken, araçlarını kapalı otoparka bırakmak isteyen vatandaşlar ise kapıda dolu levhalarıyla karşılaştı. Balıkesir’de Paşaalanı’nda kurulan Çarşamba Pazarı, Bahçelievler’deki Çarşamba Pazarı, Dinkçiler’deki Perşembe Pazarı da araç sahiplerinin kurtarıcısı oldu.Kapalı otoparklarda yer bulamazken, otoparkların bulunduğu cadde ve sokaklarda araç kuyrukları oluştu. Kapalı otoparkların girişinde dolu yazısını gören araç sahipleri otoparkların dolu olduğuna inanmayarak BALPARK yetkilileriyle sık sık tartışmaya girdi.

Kapalı otoparklarda yer bulamayan vatandaşlar da dolu yağışı uyarısı sonrasında araçlarının zarar görmemesi için kendince önlemler aldı. Bir çok araç sahibi evlerinin önünde park ettikleri araçlarının üzerlerini kilim ve halılarla örttükleri gözlendi.