Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı ve başkan yardımcıları ile birlikte Taşpınar Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahalle Muhtarı Galip Çakmak ve mahalle sakinleriyle bir süre sohbet eden Başkan Kafaoğlu, Türkali ve Taşpınar Mahalleleri arasında yapımı devam eden sıcak asfalt çalışmalarını inceledi.

Yol yapım işinde görevli işçilerle de sohbet eden Başkan Kafaoğlu, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

“ALTIEYLÜL’ÜN ÇEHRESİ DEĞİŞECEK”

Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Altıeylül Belediyesi kurucu başkanı Zekai Kafaoğlu’nun Büyükşehir Belediye Başkanı olduktan sonra çok hızlı bir hizmet alım süreci yaşamaya başladıklarını ifade ederek "Bugün de Taşpınar Türali Mahalleleri arasında asfalt çalışmaları yapılıyor. Arkadaşlar inşallah yarın biteceğini söylüyorlar. Gerçekten Altıeylül için dertlenen ve kederlenen Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Kendisine teşekkür ediyoruz. İnşallah Altıeylül’ün çehresi çok daha hızlı ve güzel bir şekilde değişeceğine canı gönülden inanıyoruz." dedi.

“DURMAK YOK”

Şu anda yüklenici firmanın 8 ayrı noktada, Büyükşehir ekiplerinin ise 5 ayrı noktada yol çalışmalarına devam ettiğini hatırlatan Başkan Kafaoğlu "Önümüzdeki hafta bir başka yüklenici firma, ondan sonraki hafta bir başka yüklenici firma daha girerek şehrimizin en az 20 ayrı noktasında aynı anda yol çalışmalarını sürdürecekler. Bunu beraber göreceğiz. Geçen sene ise Balıkesir’de sadece 1 tane finisher vardı. Şu anda 5 tane finisher ile sıcak asfalt kaplamaları ve yol çalışmaları devam ediyor. 3 tane daha gelecek ve 8 adet olacak. Hedef koymuştuk, '2 bin kilometre yol yapacağız' demiştik. İnşallah bu hedefi tutturacağız. Buralar, bu mahalleler hizmete susamış. Kırsal mahallesi çok olan bir iliz. 900 tane kırsal mahallemiz var. Buraların yola ve asfalta ne kadar ihtiyacı olduğunu hep beraber yaşayarak görüyoruz. Onun için durmak yok yola devam diyoruz." dedi.

Yollarının yapılmasından memnun olduklarını dile getiren mahalle sakinleri de Başkan Kafaoğlu ve Başkan Avcı’ya teşekkür ettiler. Başkan Kafaoğlu, çocuklara oyuncak hediye ettikten sonra mahalleden ayrıldı. İHA