Milliyetçi Hareket Partisi Balıkesir İl Teşkilatı 18 Mart’ta yapılacak MHP Büyük Kurultayı’nda Genel Başkan Adaylığını açıklayan Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve yanında olduklarını açıkladı.

Önceki akşam düzenlediği basın toplantısında Dr. Devlet Bahçeli’ye desteklerinin tam olduğunu söyleyen İl Başkanı Suat Par, “20 ilçe teşkilatımız, 23 Balıkesir Üst Kurul Delegemiz, Kadın Kolları Kurulumuz, Ülkü Ocaklarımız ve Balıkesir’in tek belediye başkanımız Osman Kılıç ile birlikte Balıkesir teşkilatları olarak; tamamen teşkilatımızın bütünüyle birlikte Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve yanında olduğumuzu beyan ediyoruz” diye konuştu.

MHP İl Teşkilatı’nın düzenlediği toplantıya İl başkanı Suat Par, Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç, İl Yönetim Kurulu Üyeleri, ilçe başkanları ve Üst Kurul Delegeleri katıldı.

MEHMETÇİKLERİMİZDEN SELAM GETİRDİM

Toplantı öncesinde Balya Belediye Başkanı Osman Kılıç Afrin’e gönderilen erzaklar ile ilgili açıklama yaptı. Kılıç şunları söyledi:

“Analardan Aslanlara isimli kampanya düzenledik. Kampanyayı düzenleyen Balya Belediyesi. Bununla alakalı geçtiğimiz hafta Salı günü Balya Belediyesi önünde İl Başkanımızın da katılımıyla kesilen kurban ve dualarla yola çıktık. Halkımız hem Balıkesir merkezden hem de Balya’nın 46 mahallesinden bu konuya hassasiyet gösterdi. İki treyler malzeme toplandı. Bunların içinde askerlerimizin temel ihtiyaçları ve gıda türünde erzaklar vardı. Devletimizin, Türk Silahlı Kuvvetlerinin güçlü olduğunu, hiçbir şeninin ihtiyacı olmadığını biliyoruz. Bizim de amacımız gök kubbede hoş bir seda bırakmaktı. Burada askerlerimizle, özellikle yöre halkına Kuvayi Milliye şehri Balıkesir’in diliyle, eliyle, duasıyla yanında olduğunu göstermekti. Götürdük, teslim ettik. Kilis İl Başkanımız bizi karşıladı. Erzaklarımızı Kilis Jandarma Alay Komutanı Hemşehrimiz Hakan Albay’a teslim ettik. Hem Gaziantep, hem Kilis, hem de yöre halkı dimdik ayakta. Askerimizin moral ve motivasyonu yerinde. Sizlerin selamını götürdük, Balıkesir’in selam ve dualarını götürdük. Onların da size selamını getirdik. Allah nasip ederse de bu Cuma Balya’nın 46 mahallesinde bütün camilerimize şehidimize, şühedamıza ve Mehmetçiklerimize dua okutacağız.”

MHP OYUNLARI BOZDU

MHP İl Başkanı Suat Par ise düzenlenen toplantıda 18 Mart’ta yapılacak Büyük Kurultay’da genel başkanlık için adaylığını açıklayan Dr. Devlet Bahçeli’ye tam destek vereceklerini bildirdi. Par şunları söyledi:

“Kamuoyunun yakından bildiği gibi 21 Mart 2015 tarihinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin 11’nci Büyük Kurultayı gerçekleşti. Bu süreçten sonra 7 Haziran 2015’te genel seçimler yapıldı, akabinde 1 Kasım’da da genel seçimler tekrarlandı. Bu süre zarfında küresel güçler ve yerli işbirlikleri tarafından Türkiye Cumhuriyeti Devleti üzerinde oynanan bir takım oyunların gölgesi olarak değerlendirdiğimiz; Milliyetçi Hareket Partisi içerisinde de bünyeyi rahatsız edici, yetkisizleştirmek adına bir takım çalışmalar içerisinde bulunuldu. Fakat liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin üstün gayretleri, çalışması ve öngörüleriyle Milliyetçi Hareket Partisi üzerinde oynanan oyunlar Balıkesir için bakıldığında 2017 yılı içerisinde Mayıs ayı ortalarında 20 ilçe kongrelerinin tamamlanması ve 9 Temmuz’da da il kongresinin yapılması neticesinde oyunların bozulduğu inancındayız.

HÜKÜMET SİSTEMİ DEĞİŞTİ

Daha sonrasında bakıldığında ülkemizde küresel güçler ve yerli işbirlikçileri tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ terör örgütü tarafından bir kalkışma hadisesi gerçekleşmiştir. Bu liderimizin ve Türk halkının da feraseti ve dik duruşuyla bertaraf edilmiştir. Arkasından 16 Nisan referandumu gerçekleştirilmiş ve ülkede gerekli olan anayasa değişikliğiyle seçme ve seçilme, dolayısıyla da hükümet etme sistemi tamamen değiştirilmiştir. Bugün bazı siyasi partiler farklı şekillerde açıklasalar dahi doğruyu görmekten imtina ettiklerini halen daha görmekteyiz. Liderimizin ifadesiyle 16 Nisan referandumunda Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nde hükümet etme sisteminin yeterli oy sayısı 50+1 olarak belirlenmiştir. Halen daha barajın düşmesi, barajın yükselmesi, baraj konusundaki durumlarla alakalı saçma sapan açıklamalar yapılmaktadır. Hepimizin yakından takip ettiği gibi liderimiz ‘baraj düşsün yüzde 5 olsun’ dediğinde Türkiye ayağa kalktı. Efendim ‘Milliyetçi Hareket Partisi’nin baraj problemi var, bunun için barajın düşmesini istiyor’ ifadeleri kullanıldı, açık oturumlar yapıldı, çeşitli yerlerde değerlendirildi. Bunun akabinde liderimiz yine bir basın toplantısında 50+1’i anlattıktan sonra ‘barajın yüzde 12 olmasını istiyoruz, buyurun tartışın’ dedi, kimse tartışmadı. Böyle bir süreçten geçtik.

MEHMETÇİKLERİMİZİN YANINDAYIZ

Geldiğimiz noktada Milliyetçi Hareket Partisi İl Teşkilatı Afrin konusuna da değinmek istiyorum. Şu anda askerimiz Suriye içerisinde bulunan Afrin Bölgesi’nde ülkemize karşı organize edilmiş, PKK, PYD, DEAŞ’lı teröristlerin yuvalandığı ve ülkemize saldırı düzenlediği bölgede operasyon yapmakta. Biz de Milliyetçi Hareket Partisi olarak 15 Şubat’ta ilçelerimizin da dahil olduğu kan verme programı düzenledik. İl binamızda Ülkü Ocaklarımızın da katkısıyla kan verildi. Diğer ilçelerimiz de gezici kan araçlarının katılımıyla ilçelerde kan verme programlarına katkı sağladılar. 16 Şubat’ta Balıkesir merkez Paşa Camii’nde Afrin operasyonuyla alakalı 10 tane kurban kestik ve lokma hayrı düzenledik. Bunun akabinde 18 Şubat’ta Afrin Şehitlerimiz adına mevlid-i şerif düzenledik ve Balıkesir’de partimize katılım sağlayan 1100 üyemizin katılım programını düzenledik.

DEVLET BAHÇELİ’YE TAM DESTEK

Geldiğimiz noktada 26 Şubat’ta partimizin genel merkezinde yapılmış olan son MYK toplantısında Genel Başkanımız, MYK’da bulunan dava arkadaşlarımızın hepsine bugüne kadar yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkürlerini ederek 18 Mart’ta yapılacak Büyük Kongrede tekrar aday olduğunu beyan etmiştir. Bu vesileyle biz de bugün Balıkesir il teşkilatı olarak burada basın toplantısıyla Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’ye desteğimizi beyan etmek üzere buradayız. 20 ilçe teşkilatımız, 23 Balıkesir Üst Kurul Delegemiz, Kadın Kolları Kurulumuz, Ülkü Ocaklarımız ve Balıkesir’in tek belediye başkanımız Osman Kılıç ile birlikte Balıkesir teşkilatları olarak; tamamen teşkilatımızın bütünüyle birlikte Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrinde ve yanında olduğumuzu beyan ediyoruz.”