TÜRKİYE BASKETBOL LİGİ  15.Hafta’da mücadelesinde Bandrırma Kırmızı ve Karesispor Balıkesir derbisinde karşı karşıya geldi.

Bandırma Kara Ali Acar Spor Salonunda oynanan müsabaya Karesispor, ’Kuruluşumuzdan bugüne desteği ile yanımızda olan Banvit ailesine teşekkürü borç biliriz’ pankartıyla çıktı. Karesispor maçı izleyen basketbol severler tarafından alkışlandı.

Müsabakanın ilk periyoduna iyi başlayan Bandırma Kırmızı ilk çeyreği 29-17 önde kapattı.İkinçi çeyrekte toparlanan ve farkı azaltan Karesispor, hızlı hücumlarla sayılar buldu ve soyunma odasına 51-45’lik sonuçla gidildi.

Üçüncü çeyrektede başa baş oyun devam ederken,takımlar final periyoduda  68-63’lük skorla girdi.

Maçın final bölümünün ilk 5 dakikasında  daha etkili olan ve yüksek şut yüzdesiyle oynayan  ev sahibi ekip farkı bir ara 20 sayıya kadar açtı.Mücadeleyi bırakmayan Karesispor son 16 saniye kala farkı 2 sayıya indirmesine rağmen, Bandırma Kırmızı hata yapmadı ve mücadeleden 96-92 galip ayrıldı.

Bandırma Kırmızı’da Erxhan Osmani 23 sayı 9 ribaundla maçın en skorer ismi olurken,Karesispor’da Jerry Smith 21 sayı 8 ribaund,Hazer Avcı’da 19 sayıyla maçın öne çıkan isimleri oldular.