ZİYA TÜRKMEN

Takımımız iç sahada maç kaybediyorken deplasmandan da kazanarak dönmeye devam ediyor. Kendi ayarındaki bütün takımları deplasmanda yenerek playoff sıralaması için büyük avantaj elde eden takımımızın özellikle Antalya, Bursa Durmazlar ve son maçta gelen TED galibiyeti, bu maçların arasına giren hakem facialarını yaşamamış olsa şu an ligde ilk 3 sırayı paylaşıyor olacak bir takıma sahip yapardı bizleri.

Bugün Kurtdereli salonunda oynanacak olan ve yine aynı galibiyet sayısında bulunduğumuz ve direk rakiplerimiz arasına girebilecek bir takım olan İstanbulspor Beylikdüzü maçı bu sefer diğer maçlardan daha önemli. Artık bu maça çıkıp gerekirse hakemleri de yenecek bir basketbol oynamalı sporcularımız ve karşılarına kim çıkarsa çıksın durduramamalı onları. Bu deplasman galibiyetlerinin değerini ve önemini arttırmak ve rakiplere de korku salmak adına birbirine bağlayıcı ve seri elde edici iç saha galibiyetlerinin de arka arkaya gelmesi gerekiyor artık. Bu nedenle sporcularımız da karşılarına çıkabilecek her engele hazırlıklı olarak sahaya çıkıp bu önemli seriyi oluşturmak adına bağlayıcı galibiyetleri elde etmek için savaşmalılar.

Bu arada Karesi sporun da artık federasyonda etkin bir lobi edinmesi gerekmektedir. Bu kadar doğru ve düzgün organizasyona sahip olup federasyon kanadının zayıf olmaması ağırlıklarının olması gerekmektedir. Şimdi bunu nereden çıkardın diyenler vardır belki aranızda hemen açıklayayım. Telekom mağlubiyetinin en baş sorumlusu kimdi ;  İbrahim Altıntaş. Bu hakem maçı katletmesine rağmen birileri tarafından ödüllendirilip bir sonraki hafta Kadınlar Basketbol Süper Liginde lider Fenerbahçe ile 6 maçta 6 galibiyeti bulunan bir diğer takım olan Hatay BŞB.’si ile oynanacak olan kritik maça yine başhakem olarak atanıyorsa, federasyon kanadında büyük bir sıkıntı var demektir…!!! Bu sıkıntının iki yönü var birisi dediğim gibi takımımızın federasyonda hala zayıf kalması, diğeri de hakem komitesinin kafasına göre takıldığı ve tüm liglerimizde hakem kalitemizin çok düşük seviyelerde olmasına rağmen gerekli özeni göstermemeye devam ettikleridir. Bu durum hakem gözlemcilerinin de işlerini doğru yapmadıklarının hakemlerin takımlarının emekleri ile oynayabildiklerinde cezasız kalmalarını sağlayan bir sistemdir ve bir an önce değişmelidir.

Haftaya tekrar görüşmek üzere sevgiyle ve basketbol ile kalın, hoşçakalın…