BALIKESİR’i yaklaşık 1 asır sonra Olimpiyat Oyunlarında temsil etmenin haklı gururunu yaşayan, kazandığı uluslar arası derecelerle adından söz ettiren Balıkesir’li boksör Ali Eren Demirezen, aylardır merakla beklenen müsabaka için yarın ringe çıkıyor.

ALİ EREN DEMİREZEN, Türkiye’deki ilk profesyonel  maçında İstanbul’da ringe çıkıyor.

2016 Yılında Ülkemizi Rio Olimpiyat Oyunlarında temsil ettikten sonra profesyonel boks hayatına Almanya’da start veren Ali Eren Demirezen, rinklere çok hızlı bir giriş yaptı.

Sırasıyla Patryk Kowoll, Aleksandar Todorovic, Emre Altıntaş, Oleksandr Pavluik, Milos Dovedan ve Jasmin Hasic’i nakavt ile mağlup etti.

Özellikle Patryk Kowoll’un dövüş esnasında ‘’hayati tehlikem var’’ diyerek ringten kaçması aylarca konuşuldu.

Hedeflerine emin adımlarla yürüyen Demir Yumruk lakaplı boksörümüz yarın İngiliz Boksör Michael Sprott ile karşı karşıya gelecek.

Kariyerinin henüz başında olmasına rağmen rakiplerinin saygısını kazanmanın haklı gururunu yaşayan milli boksör’ün asıl  hedefinde  dünya şampiyonluğu var.

Bu doğrultuda hedefine emin adımlarla yürüdüğinü söyleyen Ali Eren Demirezen ‘’ Bulunduğum heryerde Balıkesir ve ülkemi en iyi şekilde temsil etmeye çalışıyorum. Sevenlerim dualarını eksik etmesinler. Onların desteği ve duasıyla şanlı bayrağımızı her yerde dalgalandırmaya devam edeceğim’’ şeklinde konuştu.

Ali Eren Demirezen- Michael Sprott kapışması yarın sat 20.00’da TV8,5 ekranlarında canlı olarak yayınlanacak.