Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Büyükşehir Belediyesi’ni ziyaret ettikten sonra teşkilat mensuplarıyla parti binasında bir araya geldi. Burada Afrin’deki operasyonun önemine değinen Bakan Osman Aşkın Bak Türkiye’nin kimsenin toprağında gözünün olmadığını söyledi.

 

2019’da yapılacak seçimlerin önemli olduğuna da vurgu yapan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, teşkilat mensuplarının çalışmalarıyla seçimlerden zaferle çıkacaklarına inandığını söyledi. Bakan bak ayrıca gençliğin Türkiye’nin geleceği olduğuna da değinerek gençlerin siyasette daha çok yer almalarını istedi.

 

DEMİRASLAN BAKANIN İSMİNİ UNUTUNCA BAKAN DEVREYE GİRDİ

AK Parti İl Başkanı Hasan Demiraslan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak’a Balıkesir’e geldiği için teşekkür etti. Demiraslan Bakanın ismini hatırlayamayınca Osman Aşık olarak lanse etti. Araya giren Bakan ise isminin Osman Aşkın Bak olduğunu söyledi. Demiraslan şunları kaydetti:

“Bugün aramızda Gençlik Kolları Kongresi için Balıkesir’e gelen Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Osman Aşık Bey aramızdalar. Osman Aşkın Bak aramızdalar. Hoş geldiniz Sayın bakanım. Sayın Bakanımız baba ocağı Rize’deydi ve yoğun bur programı vardı. Bugün de Rizespor’un maçı vardı. Ona rağmen Balıkesir’de gençlik denince, Gençlik Kolları Kongresi denince ben bütün programımı iptal ediyorum Balıkesir’e geliyorum dedi. Öncelikle bu nezaketinden, gençlere verdiği değerden dolayı tüm teşkilatım adına teşekkür ediyorum ve Balıkesir’e hoş geldiniz diyorum.”

 

SİYASET GENÇLERLE ÖNEMLİ

Balıkesir’e gelmekten duyduğu memnuniyeti dile getiren Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak siyasetin gençlerle daha önemli olduğunu söyledi. Baan Bak şunları kaydetti:

“Siyaset gençlerle çok daha önemli. Kadın kollarımızla, kadınlarımızla çok güzel ve Sayın Cumhurbaşkanımız siyasette bu değerleri hem gençlerimizi hem kadınlarımızı harmanlayarak, onları siyasete davet ederek, siyasette onlarla beraber çalışarak şu anda önemli bir süreci götürmekte. Siyaset bir iletişim gücü. Dolayısıyla biz bugün Gençlik Kolları kongresi için buradayız. Sayın Gençlik Kolları Genel Merkez Başkanımız Melih Bey bizi aradı. Başkanımızla da İl Başkanları toplantısı vardı Cuma günü beraberdik. Onlarda davet ettiler. Tabi çifte davet olunca bizde seve seve Balıkesir’de gençlerimizle bir arada olmayı arzu ettik. Hem de buradaki yatırımlarımızı gözden geçirmek için, burada yapılacak işleri değerlendirmek için bugün buradayız.

SEÇİMLERE ÇOK İYİ ÇALIŞMAMIZ LAZIM

Teşkilatımızın gücüne inanıyoruz. 2019 seçimlerine az bir süre kaldı. Yerel yönetim seçimlerine 1 yıllık bir süre kaldı. Dolayısıyla çok işimiz var. Çok çalışmamız lazım. Bu süreçte de aynı zamanda Afrin operasyonu yürütülüyor. Şu anda Afrin’de Mehmetçiklerimize başarılar diliyoruz. Allah onların ayağına taş değdirmesin. Ordumuzu muzaffer kılsın Rabbimiz. Tabi kolay bir süreç değil, operasyonlar devam ediyor. Orada terör örgütlerine karşı yapılan bir operasyon. Bizim Suriye’nin toprak bütünlüğüyle alakalı hiçbir düşüncemiz yok. Operasyon biter bitmez ülkemize dönecek ordumuz. Ama oyunlar oynanıyor. Bu seçimler çok önemli. 2019 seçimleri çok çekişmeli, çok zor geçecek. Bunun içinde çok çalışmak gerekiyor.

 

AK PARTİ GENÇLERE BÜYÜK ÖNEM VERİYOR

Bizde tabi gençlerin en büyük özelliği bizim için siyasete renk katıyorlar. AK Parti siyasette gençlerin önünü açıyor. Bugün hem Milletvekili olarak görev yapan gençlik kollarından yetişmiş siyasetçilerimiz var hem de yaklaşık 10’un üzerinde ana kademe il başkanı gençlik kolları başkanlığından gelerek orada. Aynı şekilde Kadın Kollarımızın başkanları hem milletvekili olarak görev yapıyorlar. Siyasette AK Parti içerisinde böyle bir süreç işliyor. Sayın cumhurbaşkanımız bu noktada siyasette özellikle gençlerin önünü açma noktasında seçilme yaşını 25’ten 18’e indirdi. En son yapılan referandumla. Daha önce 30’du, 30’dan 25’e indiren de yine AK Parti. Dolayısıyla siyasette gençlere ne kadar önem verdiğini gösteriyor. Bende bunun örneklerinden biriyim. Genç yaştan beri siyasette yer alıyorum. Bizde buralara geldik. Hepsi AK Parti içerisinde Sayın Cumhurbaşkanımızın siyasette gençlere güvenmesi neticesinde ortaya çıkan bir durum. Gençlerimize güveniyoruz biz ülkemizin gençlerine. Başarılı gençlerimiz var, daha da iyi olacak. Bakın bugün ülkenin gençleri özelliklede ülkenin gelişmesi için çok önemli rol oynuyorlar. Biz onlara güveniyoruz.

 

2019 SEÇİMLERİ ÖNEMLİ

Tabi Balıkesir’de siyasetçi arkadaşlarımıza, milletvekillerimize, belediye başkanımıza başarılar diliyoruz. Çok çalışmamız lazım. Bakın çok önemli bir seçim 2019 seçimi. Sayın Cumhurbaşkanımız Genel Başkanımız bunu defalarca tekrar ediyor. Bu başka bir seçime benzeyen bir seçim değil. Gördüğünüz gibi bütün düşmanlar, bütün ülkemizin başarısız olmasını isteyenler, tökezlemesini isteyenler harıl harıl çalışıyorlar. Ama biz bütün bunlara rağmen milletimizin desteğiyle 15 yıldır AK Parti olarak iktidardayız ve devam ediyoruz.

 

VATANDAŞLARIMIZ AFRİN OPERASYONUNA BÜYÜK DESTEK VERİYOR

Bu Afrin operasyonunda da biliyorsunuz. Vatandaşlarımızın o desteğini görüyorsunuz, annelerin desteğini görüyorsunuz. Sokaktaki çocukların, yaşlı dedelerin, yaşlı insanların o Mehmetçiğe olan desteğini görüyorsunuz. Hele hele en son gördünüz. Afrin’de bir köyde Cuma namazı kılan Mehmetçiği, düşünün. Böyle bir ordu, böyle bir inanç, böyle bir iman ve oraya mazlumlar için gidiyor. Ülkesine saldıracak olan o teröristleri yok etmek için gidiyor. Ve hepiniz izlemişsinizdir, tekrar etmekte fayda var. Bu operasyona gidecek olan özel harekat polislerini seçerken soruyorlar kim gitmek istemiyor veya kim gitmek istiyor. Hepsi gitmek istiyor. Seçerken kurayla seçiyorlar. Böyle bir şey yok. Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir ordu yok, böyle bir polis yok, böyle bir güvenlik gücü yok, böyle bir inanmışlık yok. Kendini vatanı için, milleti için feda etmeye hazır olan böyle bir millet yok. O yüzden elhamdülillah biz milletimize güveniyoruz. Bu milletin kahraman çocuklarına güveniyoruz. Bugünde kongremizi icra edeceğiz. tekrar bizi davet ettikleri için Gençlik Kolları İl Başkanımıza, Melih Beye teşekkür ediyoruz. Misafirperverliğinizden dolayı da İl Başkanımıza, Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve sayın milletvekillerimize teşekkür ediyoruz. Başarılar diliyoruz. İyi ki sizi tanıdık, gördük. İnşallah daha çok bir arada oluruz. Balıkesir’e de spor tesisleri yapmaya devam edeceğiz.”