PEYGAMBERİMİZİN SÜNNET-İ SENİYYESİ

"Havuzlar Mahalleye, Çocuklar Yüzmeye" projesiyle hayatı çok yönlü okuyabilen, Peygamber Efendimizin sünnet-i seniyyesi olan yüzme, ata binme, ok atma sporlarını bizzat uygulayan, aynı zamanda Kur-an'ı ve ecdadı daha iyi anlayabilmek için Arapça ve Osmanlıca öğrenen, ülkemizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için yeni Fatih'ler, Mimar Sinan'lar, Farabi'ler yetişiyor. Kuran kursunda Kur'an-ı Kerim okuyan yüzlerce çocuk bu proje sayesinde her gün Fatih Okulu, Karahallılar Okulu, Atatürk Lisesi ve Sakarya Karesi Park'ta yüzme eğitimi alıyor.  

BU HİZMETİNE GÖNÜLDEN DESTEK VERİYORUZ

Öğrencilerin okullarda uzman eğiticilerin gözetiminde yüzdüklerini ve diğer sportif  faaliyetlerden faydalandıklarını dile getiren Hatipler Camii İmamı Ramazan Kahraman,"Çocuklarımızın ihtiyaç duyduğu bone, şapka şort gibi ihtiyaçları belediyemiz tarafından ücretsiz olarak karşılanıyor. Belediyemizin yaptığı bu faaliyet çocuklarımız ve aileleri tarafından takdirle karşılanıyor. Belediyemizin bu hizmetine gönülden destek veriyor, Karesi Belediye Başkanımız Yücel Yılmaz'a teşekkür ediyoruz" dedi.   

ÇOCUKLARIMIZ ZİHİNSEL OLARAK RAHATLADI

Öğrencilerin yaz ayları itibari ile fiziksel ve zihinsel sıkıntı içerisinde kaldıklarına dikkat çeken Hatipler Camii Müezzini Şükrü Alfat, "Karesi Belediyemizin bize verdiği imkanlar sayesinde öğrencilerimiz fiziksel ve zihinsel olarak rahatlamış durumdalar. Derslerine daha iyi motive oluyorlar. Başta Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi.