Cumhuriyet Halk Partisi(CHP), milletvekili adayları Küçük Sanayi Sitesi’nde görücüye çıktı.  CHP İl Başkanlığı tarafından organize edilen seçim çalışması kapsamında 9 milletvekili adayı Küçük Sanayi Sitesi’ne çıkartma yaptı. CHP İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, CHP Karesi İlçe Başkanı Dilek Yalçın, milletvekili adayları ve partililerin yer aldığı programda ilk ziyaret Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na yapıldı. Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Mehmet Kuşçu ve ekibi tarafından karşılanan CHP’liler, 24 Haziran’da halkın karşısına çıkacak adaylarını tanıttı.

İKTİDAR HALKTAN KOPTU

CHP’lilerin ziyareti karşısında memnuniyetini belirten Oda Başkanı Mehmet Kuşçu, Organize Sanayi Bölgesi’ne yapmayı planladıkları Kuva-yi Milliye Küçük Sanayi Sitesi hakkında bilgi verdi.  Kuşçu’nun iyi dilekleri karşısında memnuniyetini dile getiren İl Başkanı Serkan Sarı da şunları ifade etti:“Bugün işçimizin yoğun olarak bulunduğu, eli nasırlı alnı terli emekçilerimizi ziyaretle başladık.  En büyük sıkıntı bugün esnafımızdadır. Ülke yönetilemediği gibi ekonomisi de yönetilemiyor. Bugün darboğaza düşmüş esnafımızı ziyaret ederek onların sorunlarını dinlemek onlara çözüm önerileri sunmak için Küçük Sanayi Sitesi’ne geldik. Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı ziyaret ettik. Başkanımızda uzun uzun sohbet edip, şu anda yaşadığımız sorunlara onlarında önerilerini alarak birlikte ülkeyi yöneteceğimizi söyledik. CHP olarak halkın iktidarını kurmak için yola çıktık.  Çıktığımız yolda halkımızla birlikte ülkeyi yöneteceğiz. Artık mevcut iktidar halktan kopmuş ve sadece kendi geleceğini kurtarmaya çalışan ve bu uğraşta sürekli ve sebepsiz yersiz eylemlerde bulunarak halktan uzak projelerle ortaya çıkıyor. Bu ülkeyi yönetemediklerini itiraf ediyorlar. Biz iktidara geleceğiz ve ülkenin sorunlarını çözeceğiz.”

MİLLET İTTİFAKI KAZANACAK

24 Haziran’daki seçimde Millet İttifakının birinci geleceğini savunan CHP Milletvekili Ahmet Akın, şunları kaydetti:“ Artık milletimizin burasına geldi. Çıkmışlar CHP iktidara gelirse faizler yükselir, engellilere verilen maaşlar alınır gibi sözler ortaya koyuyorlar. Bunların hepsi büyük yalan. Halk için 25 Haziran’da Millet İttifakı’yla bu işi başaracağız. Bir, beraber olacağız, millet için çalışacağız.  Görüyoruz sorunları. Bugün esnaf odamızı ziyaret ettik.  Esnaflarımızı dertli. Esnafın derdini çözemeden ülkeyi nasıl yönetirsin. Yönetemediklerini söyledik. Esnaf zarar ediyor, etçi zarar ediyor, süt üreten zarar ediyor, tarımsal üretim yapan zarar ediyor. Nerede kazanacaksınız. Biz iktidara geleceğiz ve halkımızı mağdur etmeyeceğiz.”

 ADAYLAR DESTEK İSTEDİ

Umum Madeni Eşya Esnaf ve Sanatkârlar Odası ziyareti sonrasında CHP milletvekili adayları iki gruba ayrılıp Küçük Sanayi Sitesi’nde esnafı ziyaret etti. Milletvekili adayları kendilerini esnafa tanıtırken, seçimlerde CHP ve Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce’ye destek istedi.