24 Haziran seçimlerinin ardından 7 Temmuz’da yemin ederek görevlerine başlayan milletvekilleri için komisyon üyelikleri belli oldu. Bu dağılıma göre CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin, yeni dönemde İçişleri Komisyonu üyesi olarak görev alacak.

Geçmiş dönemde İç Güvenlik Paketi, Jandarma ve Polis teşkilatlarının nitelikleri, Kamu Yönetimi Temel Kanunu tasarısı, Büyükşehir kapsamındaki iller, idari taksimatlar, OHAL kanunu gibi kritik konuların görüşüldüğü İçişleri Komisyonu’nda, bu dönem de başta MİT olmak üzere, yerel yönetimlerin yeniden yapılandırılması ve nüfus hizmetleri işleyişine ilişkin düzenlemelerin yapılması bekleniyor.

Komisyon üyesi olan CHP Balıkesir Milletvekili Ensar Aytekin konuyla ilgili olarak “27.dönem parlamentosunda komisyonlar belli oldu. Milletin gündemini doğrudan etkileyecek konuların görüşüleceği İçişleri Komisyonu’nda, hem Balıkesir’imizi hem de milletimizi en iyi şekilde temsil etmek için çalışacağız. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

Öte yandan CHP Balıkesir Milletvekillerinden Ahmet Akın Sanayi, Ticaret, Enerji Tabii Kaynaklar, Bilgi ve Teknoloji Komisyonu, Fikret Şahin ise Avrupa Birliği Uyum Komisyonu üyesi oldu.