Sütlüce Mahallesi’ndeki İletişim ve Danışma Merkezi açılışına İl Başkanı Serkan Sarı’nın yanı sıra Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar, CHP Milletvekili Ahmet Akın, Milletvekili adayları Fikret Şahin, Ender Biçki ve Oğulcan Koçak da katıldı. Açılışta ayrıca Mahalle Muhtarı Bahriye Kofoğlu ile birlikte mahalle sakinleri de yer aldı. Açılış sonrasında İl Başkanı ve milletvekili adayları mahallede seçim çalışması yaptı.

HAYALLERİMİZLE OYNADILAR

CHP Altıeylül İlçe Başkanı Haydar Çuhadar açılışta yaptığı konuşmada CHP’nin iktidarının yakın olduğunu söyledi. Çuhadar şunları kaydetti: “24 Haziran’da sandıkları patlatmaya demokrasinin önünü açmaya geliyoruz. Halkımızın geleceği için güç birliği yapmamız gerekiyor. Bundan sonra ayrılık yok küskünlük yok birlik ve beraberlik var. Zor bir süreçteyiz ama tek adam saltanatının bitmesine az kaldı. Bu süreçte yaşam tarzımızla düşüncelerimizle hayallerimizle oynadılar. Cumhuriyetin değerleri ile oynadılar. İnsanlarımızı ayrıştırdılar barışımızı kardeşliğimizi bozmaya çalıştılar. Kısacası değerlerimizi yok etmek için uğraştılar ama başaramadılar. Başlangıcı olan her şeyin bir sonu olduğuna göre bunlar da yolun sonuna geldiler. Artık hep birlikte tamam diyoruz. Seçim büromuzun açılışında emeği geçen eski kadın kolları başkanımız Ayla Kaymaz’a çok teşekkür ediyorum.”

****

DOKUZDA DOKUZ YAPMAK İÇİN ÇALIŞIYORUZ

CHP İl Başkanı Serkan Sarı da açılışa katılanlardan partisine destek isteyerek şunları ifade etti:

“Sütlüce Mahallesi bizler için çok önemli. Halkımızla beraber çalışacağımız birbirimizi dinleyeceğimiz bir seçim bildirgemizi paylaşabileceğimiz bu önemli noktada emek verecek arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bugün merkezde çalışma yaptığımız milletvekili aday arkadaşlarımla birlikte burada bulunmaktan mutluyum. Sütlüce mahallesinde artık Cumhuriyet Halk Partisinin iktidarını kuracağız. Mahalledeki arkadaşlarımız burada ki vatandaşlarımız ile daha iyi kaynaşabilecek. Bende Sütlüce mahallesinde oturuyorum bu yüzden benim için bu mahalle daha önemli. Cumhuriyet Halk Partisi halkın sıkıntılarına çözüm olmak için var. Görüyorsunuz biz bugünde seçim olsa yarında seçim olsa hazır durumdayız. Şehrin her bir yanında bütün partililerimizle heyecan ve coşkuyla çalışıyoruz. 9 kişilik birbirinden donanımlı bilgili halk tarafından sevilen adaylarımız ile halkımızın karşısına çıktık. Eminim ki Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir’de tarih yazacak. Türkiye’de Cumhuriyet Halk Partisi bizlerin ve sizlerin çalışması ile iktidar olacak.”

 ****

16 YILDIR NE YAPTILAR Kİ

CHP Milletvekili Ahmet Akın da iktidara gelmek için gece gündüz çalıştıklarını söyleyerek şunları kaydetti:

“Öncelikle burada emek veren Ayla ablamıza katkılarından dolayı çok teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisi olarak her daim 24 saat emrinizdeyiz. Şu an önümüzde 24 Haziranda vereceğimiz karar çok önemli. El birliğiyle Cumhuriyetimizi muhafaza etmek, çocuklarımızın geleceğini teminat altına almak ve aydınlık geleceğe ilerlemek için Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı tek çözüm. 16 senedir bu AK Parti iktidarını yaşayan seçmenlerime sesleniyorum kim ne derse desin kendi cebine bakacaksın. Kendi hayatına bakacaksın borçlarına bakacaksın. Şimdi sormak lazım 16 yıldır iktidarda olan kim. İktidar da AK Parti vardı. O yüzden şu an onların çıkıp da ben şunları bunları yapacağım demesi çok komik. Artık buna son verme zamanı geldi. Bizde 9 kişiyle Ankara’ya giderek Balıkesir’i temsil etmek istiyoruz. Sizleri mahcup etmeyeceğiz. Hepimiz biriz beraberiz hizmet için hazırız”

 CHP’LİLERDEN ESNAF ZİYARETİ

Açılışın ardından İl Başkanı Serkan Sarı, CHP Milletvekili Ahmet Akın ve milletvekili adayı Fikret Şahin mahallede bulunan esnafa hayırlı işler dileyerek, kahvehanelerde bulunan vatandaşlara hayırlı günler diledi. Seçim çalışmasında CHP’nin iktidarında emeklilerle işsizlerin sorunlarına çare bulunacağı belirtildi.