CHP İl Başkanı Serkan Sarı CHP’li milletvekillerinin ilk günden bir araya gelerek omuz omuza birlik içerisinde yeni dönemin çalışmalarına başladığını kaydetti. Sarı CHP’yi yerelde iktidar yapmak için çalışacaklarını ifade ederek, genel seçimlerde yaşanan oy kayıplarını yerel seçimde telafi edeceklerinin sinyalini verdi. 

Seçim sonuçları sonrasında ortaya çıkan tablonun neden ve sonuç ilişkilerini il örgütü olarak değerlendirdiklerini belirten İl Başkanı Serkan Sarı, CHP’nin geçmişe saplanıp kalmayan bir parti olduğuna da dikkat çekerek gelecek günlerin CHP için güzel olacağını bildirdi.

VEKİLLERİMİZ OMUZ OMUZA

CHP İl Başkanı Serkan Sarı yaptığı değerlendirmede şunları dile getirdi:“Cumhurbaşkanlığı ve 27. Dönem Milletvekili Genel seçimleri; devletin her türlü imkanları kullanılarak, OHAL’in gölgesinde adaletsiz ve haksızlıklar içinde tamamlandı. Milletvekillerimiz 27. döneme 7 Temmuz ‘da yemin ederek başladılar. Milletvekillerimiz Ahmet Akın, Fikret Şahin, Ensar Aytekin ile meclisin ilk gününde bir araya gelerek omuz omuza birlik içerisinde yeni dönemin çalışmalarına başladık. CHP Balıkesir’deki yöneticilerimiz ve seçilmişlerimiz uyum içerisinde her yerde mücadele ediyorlar. CHP’yi yerelde iktidar yapmak için Ankara’da TBMM de ve Balıkesir’de şehrimizin her köşesinde halkımız için çalışacağız.

İSTEDİĞİMİZ SONUCU 24 HAZİRAN’DA ALAMADIK

24 Haziran 2018’ de yapılan seçimler Balıkesir’ de de istediğimiz ve beklediğimiz şekilde sonuçlanmadı. Balıkesir’ in sonuçlarına baktığımızda Türkiye’ de yaşanan oy kaybına paralel bir oy kaybımız olduğunu görüyoruz. Ortaya çıkan tablonun neden ve sonuçlarını hem yönetim kurulumuzda, hem de ilçe başkanlarımızla yaptığımız toplantıda masaya yatırarak derinlemesine değerlendirdik. Bu süreçte tespit ettiğimiz eksiklikleri giderek önümüzdeki sürecin planlanmasında birlik ve beraberlik içerisinde hareket edeceğiz.

GELECEĞİ KURMANIN YOLLARINI ARIYORUZ

Biz Cumhuriyet Halk Partisiyiz. Geçmişe saplanıp kalamayız. Geleceği kurmanın yollarını ararız. Bu yüzden de, geleceği planlamaya bugünden başladık. Biliyorsunuz, önümüzde bir yerel seçim süreci var. Normal zamanda yapılırsa 2019’ un Mart Ayı’ nda yapılacak, ancak gelen bilgiler bu seçimin Kasım’ a alınabileceği doğrultusunda. Bizler de bu süreçte yapılacak olan yerel seçimlere odaklanmalıyız. Hem Büyükşehir Belediyesini kazanmak, hem kazanma potansiyelimizin olduğu ilçeleri kazanmak, hem de elimizde bulunan belediyelerimizde oylarımızı arttırmak istiyoruz.

 KAZANAN CHP OLACAK

Bugünden itibaren il yönetimimiz, ilçe başkan ve yöneticilerimiz ve bu dönem seçilen milletvekillerimizle sürekli durum değerlendirmesi yaparak yerel seçim stratejilerimizi yapmaya başladık. Her seçim bölgesinde en doğru, en güçlü aday ve kadrolarla yerel seçimlerin kazananı Balıkesir’ de CHP olacak.  Bundan şüphemiz yok.

PARTİMİZ SORUNLARI KONUŞARAK TARTIŞARAK ÇÖZER

Cumhuriyet Halk Partisi sorunların çözümünü konuşarak, tartışarak arar. Tek bir kişinin aklıyla hareket etmez. O yüzden tek adam rejimine karşı mücadelemizi sürdürüyoruz. Bu fikrimiz doğrultusunda, meselelerimizi tüm örgütümüzle paylaşarak, onların görüşlerini alarak yolumuza devam edeceğiz. Hem büyükşehirde, hem de ilçelerde yerel seçimin galibi Cumhuriyet Halk Partisi olacaktır.  Balıkesir Halkı, yıllardır süregelen AKP’ nin rant belediyeciliğini terk ederek, her kesimden yurttaşımızın eşit hizmet aldığı, her alanda planlı ve sağlıklı büyümenin olduğu sosyal demokrat belediyecilik anlayışıyla tanışacaktır.

BALIKESİR’İN GELECEĞİNİ YENİDEN ŞEKİLLENDİRECEĞİZ

Yukarıda da belirttim Cumhuriyet Halk Partisi geçmişe saplanıp kalan değil, geleceği kurgulayan bir siyasi harekettir. Bunun en büyük göstergesi Türkiye Cumhuriyeti’ni kurmuş olması ve Cumhuriyet tarihi boyunca sorumluluk aldığı her dönemde ülkenin ve halkımızın geleceğine yönelik projeleri hayata geçirmesidir. Bizler de partimizin bize yüklediği bu tarihi misyonla güzel şehrimiz Balıkesir’in geleceğini Balıkesir Halkı’nın beklentileri doğrultusunda yeniden şekillendireceğiz. Bu iradeyi ortaya koyacak bilgiye, donanıma ve kadrolara sahibiz. Önümüzdeki süreçte kazanan Cumhuriyet Halk Partisi olacak, kazanan Balıkesir olacak.”