HDP’nin barajı aşması için CHP’den oy kayması olacağı yönündeki algıya CHP İl Başkanı Serkan Sarı’dan tepki geldi. Sarı, CHP’den HDP oy kayması olmayacağını, ancak diğer partilerin seçmenlerinden CHP’ye yoğun bir ilgi olduğunu ileri sürdü.

CHP İl Başkanı Serkan Sarı şöyle konuştu:

“AK PARTİ VE MHP’DEN CHP’YE OY DESTEĞİ VAR”

“Seçime sayılı günler kaldı. Bu sayılı günler içerisinde hızlı bir şekilde saha çalışmalarımız devam ediyor. Cumhuriyet Halk Partisi şehrin her bir köşesinde, bütün kırsal mahallelerinde, ilçelerinde coşkulu ve yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Sahada vatandaşlarımızla yaptığımız sohbetlerde görüyoruz ki geçmişte oyunu farklı siyasi partilere vermiş vatandaşlarımız bugün MHP, AKP ve diğer partilerin seçmenlerinin tabanda üst yönetimlerle yaşamış oldukları sıkıntılar ve ülkenin getirdikleri kaygıları göz önünde bulundurarak Cumhuriyet Halk Partisi’ne artık oy vereceklerini dile getiriyorlar. Bu söylemimiz bugün seçime katılan bir çok parti için bunu net bir şekilde dile getirebiliriz. Bu siyasi partilerin tabanlarında bugün ülkenin sorunlarına odaklanmış, ülkenin geleceği için kaygı duyan ve ‘söz konusu vatansa gerisi teferruattır’ şiarıyla yola çıkmış olan biz Cumhuriyet Halk Partilileri takdir ettikleri ve birçok siyasi parti tabanının artık eski siyasi alışkanlıklarını bırakarak geleceğe bakan, geleceğin sorunlarına odaklanmış, bu konuda kaygı duyan bir anlayışla mücadele eden Cumhuriyet Halk Partisi yönünde oyunu kullanacaklarını görüyoruz. Bugün halktan, vatandaştan bu haberleri almış olmak bizleri fazlasıyla memnun ediyor.

CHP BALIKESİR’DE AÇIK ARA KAZANACAK

Bugün görüyoruz ki Cumhuriyet Halk Partisi kendi oyu kadar bir oyu da Balıkesir’de üstüne koyacak ve açık ara, büyük bir farkla Balıkesir’de birinci parti çıkacak. Bu anlamda bizlere destek olan farklı siyasi görüşlerde olmasına rağmen Cumhuriyet Halk Partisi’ne oy verecek olan bütün siyasi partilerin seçmenlerine teşekkür ediyoruz. Bizle beraber bu seçimi kazanacaklar, halkın iktidarı olan Cumhuriyet Halk Partisi’ni iktidar yapacaklar. Balıkesir’deki halkımıza, vatandaşımıza bugün bizlere destek oldukları için çok teşekkür ediyoruz.

CHP SEÇMENİNDE HDP’YE DESTEK EĞİLİMİ YOK

Bugün Cumhuriyet Halk Partisi seçmeni HDP dahil olmak üzere hiçbir partiye destek olma eğilimi içerisinde değildir. Cumhuriyet Halk Partisi biliyor ki bugün iktidara koşuyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçmeni HDP’ye, İYİ Parti’ye, MHP’ye, AKP’ye, Saadet Partisi’ne, Vatan Partisi’ne, bugün seçime girmiş olan hiçbir partiye bizim tabanımızdan oy kayması yoktur. Seçmenlerimizle yaptığımız temaslarda bahsedilen bütün partilerin tabanlarından Cumhuriyet Halk Partisi’ne yoğun bir şekilde destek vardır ve bugün biz artık gücümüzü Cumhuriyet Halk Partisi ile Muharrem İnce’nin Cumhurbaşkanlığı çatısı altında bir araya getiriyoruz. Halkımız da bunu net bir şekilde destekliyor. Bilakis birçok partinin desteği Cumhuriyet Halk Partisi çatısındadır. Bugün gerçekten halkını dert edinen, halkın sorunlarına dertlenen, üzülen ve bunun için çözüm arayışı içinde olan biz Cumhuriyet Halk Partililer ve Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce’ye yoğun bir destek vardır. Bunu da yakın zamanda sandıklarda göreceğiz. Bu anlamda bilinçli ve duyarlı olan toplumumuzun her kesimine sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.”