CHP Altıeylül İlçe Başkanlığı’nın 2’nci Olağan Genel Kurulu dün Şoförler ve Otomobilciler Odası Toplantı Salonu’nda yapıldı. Üç liste ile yapılan seçimlerde 133 oy alan Haydar Çuhadar başkanlığa getirildi.

Divan Başkanlığını 22’nci dönem Milletvekili Orhan Sür’ün yaptığı Olağan Kongrede 406 delegenin 320’si oy kullandı. 320 delegenin 133’ünden oy alan Haydar Çuhadar Altıeylül İlçe Başkanı oldu. Çuhadar’ın rakiplerinden Yusuf Yüksel 108, Ayla Kaymaz da 79 oy aldı. Kongre için daha önceden adaylığını açıklayan Bekir Çataloğlu ise seçimden önce adaylıktan çekildiği açıkladı.

Kongreye İl Başkanı Ender Biçki’nin yanı sıra CHP Milletvekilleri Mehmet Tüm, Ahmet Akın, önceki dönem milletvekilleri Ergün Aydoğan ile Haluk Ahmet Gümüş, ilçe başkanları, delegeler ve partililer katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongrede daha sonra raporlar okundu. Adayların yaptığı konuşmaların ardından ise seçimlere gidildi. 133 oy alan Haydar Çuhadar ve ekibi yeni dönemde başkanlığa getirildi.

BAŞARILI OLMAK İÇİN BURADAYIZ

Seçimlerden önce konuşan Haydar Çuhadar hedeflerinin 2019 seçimleri olduğunu söyledi. Çuhadar şunları kaydetti:

“Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu bizlerin de içeresinde bulunmaktan onur duyduğumuz partimizin, Altıeylül ilçe başkanlığının ikinci olağan kongresini yapıyoruz. Hepimize hayırlı olsun. Burada hepimizin bildiği şeylerden bahsetmeyeceğim. Sizler ülkenin koşullarının ne kadar kötü yönetildiğini, ülkede hak, hukuk adalet kavramının olmadığını, güzel ülkemizin 2019’da eğer başarılı olamazsak diktatörlüğe gittiğini, ülkemizi Suriye, Irak, Libya gibi iç savasın içeresine sürüklendiğini çok iyi biliyorsunuz. Bu olumsuz koşulları düzetmek için burada değil miyiz? Parlamenter sistemi tekrar getirmek, egemenliği tekrar  millete vermek için mücadele etmiyor muyuz? Hak, hukuk adaleti tekrar sağlamak için hepimiz  genel başkanımızla birlikte yollara düşmedik mi?  Bunun için bu gün burada değil miyiz?

HEP BİRLİKTE ÇALIŞACAĞIZ

Hangi memleket;  Kuvayi Milliye şehri gibi bir unvana sahiptir, evet önümüzdeki süreçte; Kuvayi Milliye şehrine yakışır,  bir şekilde davranmanın zamanı geldiğini düşünüyorum. Mücadele seçimden seçime başlamaz, mücadele seçim bittikten sonra yapılan çalışmalarla kazanılır. Bizi diğer aday arkadaşlarımızdan ayıran fark çok nettir. Biz ne yapmamız gerektiğini çok iyi biliyoruz.  Bu projelerdeki temel amacımız;  halkımızın tüm katmanlarına ulaşarak, onlara dokunmaktır. Bunu da projelerimizle ana kademe tüm üyelerimiz olmak üzere, ilçe kadın kolları ve gençlik kollarımızla birlikte başaracağız.

HEDEFİMİZ ÖNCE ALTIEYLÜL SONRA DA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYELERİ

Biz kendimizden eminiz,  bizim bir hedefimiz var. Yerelde büyükşehir ve Altıeylül belediyelerini kazanmak.  Başarılı, tecrübeli, sizlerin takdirini kazanmış değerli yönetim kurulumuz ve siz değerli üyelerimizin katkı ve desteği ile gerçekleştireceğiz. Ülkemizin ve partimizin geleceği açısından önümüzdeki süreçte, 2019’da yapılacak olan en az üç seçim olacak. Politikada duygusallığa yer yoktur. Bu seçimlerde gece gündüz çalışacak, köy  köy, kahve kahve gezecek, enerjisi ve zamanı olan, tecrübeli, güçlü  kadroların iş başına gelmesine ihtiyaç var. Bu iş enerji ve zaman işi.  Enerjisi ve zamanı olmayanlar bu işe hiç girmesin çünkü ne partimizin ne ülkemizin kaybedecek zamanı yok.

KENDİMİZİ YENİLEDİK

Geçtiğimiz bu iki yılı partimiz açısından değerlendiremeyenler, ilçe binasına kapanıp oturanlar, hatta hiç uğramayanlar, şimdi sizlerden bir iki yıl daha talep ederek çalışacağız diyorlar. Soruyorum sizlere? Bu iki yıl gerekli çalışmayı yapmayan, önümüzdeki bu zorlu süreçte mi çalışacaklar? Çalışmış olsalardı parti üye sayısı düşer miydi, halk oylamasında birçok sandık boş kalmazdı. Demek ki yeteri kadar çalışılmamış. Ayrıca ben kadınların ilçe başkanı olmasına karşı değilim, bakın kadromuza yönetimimizde genç, dinamik,  heyecanlı 8 kadın yol arkadaşım var. Benim tek amacım sadece ilçe başkanı olmak değil. Ben bu onurlu görevi 26 ay yaptım, hem de en zor koşullarda bir ilçe kurdum, 4 seçim geçirdim. Yılmadık tabi ki bu süreçte eksikliklerimiz oldu bizde insanız, ama bir deneyim kazandık eksikliklerimizi gördük ondan ders çıkardık kendimizi yeniledik şimdi yeni bir anlayışla yeni bir kadro ile sadece hizmet etmek, ülkenin kötü gidişatını değiştirmede çorbada tuzumuz olsun istedik. Kazanamazsak partiden istifa edip gideceğim demedim, kazansam da kaybetsem de, ben partimize hizmet etmeye devam edeceğim. Bu zorlu süreçte; partimizi seçimlere taşıyacak siyasi kadro ve yöneticilerin tecrübeli,  birikimli ve donanımlı olmasının çok önemli olduğunu vurgulamak için anlatıyorum bunları.

ZAMAN GEÇ OLMADAN

Zaman geç olmadan, pişmanlık duyulmadan, fırsatları değerlendiremedik demeden bu manzarayı okumamız gerekiyor. Bu maksatla; parti içi huzur ile başlayacak bu hizmet yarışında birleşerek kırmadan, yıpratmadan yapacağımız bu yarış aslında diğer partilere verilecek mükemmel bir cevap olacaktır. Ülkemizin içeresinde bulunduğu bu ortamda; parti içi çatışmalara son verelim hep birlikte el ele, yürek yüreğe vererek gücümüze güç katabiliriz.  Bu nedenlerle hiçbir guruba veya kişiye bağlı olmaksızın tarafsız özgür eşit ve adıl bir yaklaşım anlayışı içeresinde çalışacağımızın bilinmesini istiyoruz. Tüketen değil üreten bir örgüt olmak istiyoruz. Önceliklerimiz sevgisizliğin son bulmasını istiyoruz. Adamcılığın son bulmasını istiyoruz. Bölgecilik, mezhepçilik ve memleketçiliğin son bulmasını istiyoruz. Proje odaklı ve program dahilinde çalışılması halinde başarının geleceğine inanıyoruz, biliyoruz. Bize gösterdiğiniz güven,  ilgi ve destekten çok mutlu oluyoruz. İnançla,  istekle,  tecrübeyle,  bilgiyle,  akademik ve bilimsel değerlere bağlı kalarak, il ve ilçelerle uyumlu, koordineli olarak çalışacağız. Gösterdiğiniz ilgiden bizi özlediğinizin farkındayız bu kadroya delegelerimizin, üyelerimizin sahip çıkacağına, destek vereceğine inanıyoruz.”

YENİ YÖNETİM

Haydar Çuhadar başkanlığındaki Altıeylül İlçe Başkanlığı Yönetimi şu isimlerden oluştu:

“Zekiye Uçar, Mehmet Karahan, Sevil Korkmaz, Seyfettin Elibol, Sema Şıt, Nevin Kızıl, Onur Bila, Eylem Ay, Besim Aydın, Gülay Kalay, Erkan Uysal, Yusuf Kıvrak, Namık Galip Güngör, Hakan Eren, Münevver Büyükpehlivan, Ezgi Okur.