Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği’nin olağan Meclis Toplantısı Aydın’ın Kuşadası ilçesinde yapılacak. Çevre dostu belediyeler buluşmasına 30 belediyeden 80 başkan ve meclis üyesinin katılması bekleniyor.

Çevre dostu Belediyeler Kuşadası’da buluşuyor. Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliği Olağan Meclis Toplantısı,  25 Kasım 2017 günü saat 15.oo de Kuşadası Korumar Hotel’de yapılanacak.

Merkezi Balıkesir-Edremit’te bulunan Ege ve Marmara Bölgelerinden çevre dostu bir çok belediyenin üye olduğu Ege ve Marmara Çevre Belediyeler Birliğinin bir gece konaklamalı olarak düzenlenecek toplantı ve etkinliğine,  30 Belediye Başkanı ile Belediye Meclis üyeleri arasından seçilmiş 80 kadar Birlik Meclis Üyesinin katılması bekleniyor.

Kuşadası Belediyesi’nin de üyeleri arasında yer aldığı Birliğin meclis toplantısında, 2018 yılı çalışma programı ve 2018 yılı Birlik bütçesi ile Birliğe yeni üyelik için başvuruda bulunan Belediyelerin durumlarının görüşülerek karara bağlanacağı öğrenildi. 

Çevre Dostu Belediyeler Buluşması programında; meclis toplantısından sonra, ‘Etkili İletişim ve Liderlik’ konulu bir seminer, Korumar Hotel de birlikte akşam yemeği ve konaklama, ertesi gün ise Kuşadası Belediyesi£nin ev sahipliğinde Kuşadası’nın gezilmesi ve Belediye proje ve hizmetlerinin yerinde incelenmesi gibi etkinlikler bulunuyor.

Birlik Başkanı Cahit İnceoğlu yaptığı açıklamada; “Her meclis toplantımızı, beraberinde bazı etkinliklerde düzenleyerek, her defasında üye Belediyelerimizden birinin kent sınırları içinde yapıyoruz. Toplantımızı bu kez Kuşadası’nda, Kuşadası Belediyemizin ev sahipliğinde yapacağız. Birliğimiz doğrudan çevre faaliyetinde bulunan ve daha yeşil kentler için bir araya gelmiş çevreye duyarlı Belediyelerimizin oluşturduğu bir birliktir.  Birliğimiz her geçen gün biraz daha büyüyüp güçleniyor.  Kuşadası buluşmamızda aramıza katılacak yeni belediyelerimiz var.  Kuşadası toplantımızın çok yararlı sonuçlar doğuracağını umuyorum” dedi.