Balıkesir’de düzenlenecek olan Uluslararası Çerkes Festivali düzenleme komitesi adına; Orhanlı Çerkes Kültür Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ile Muhtar Halis Cemal Albayrak, Vali Ersin Yazıcı'yı, 28 Temmuz'da Orhanlı Mahallesi’nde düzenlenecek 2. Uluslararası Orhanlı Çerkes Festivali'ne davet etti.

Vali Ersin Yazıcı'ya düzenlenecek festival hakkında bilgi veren Başkan Aydemir "Derneğimiz Çerkes kültürünü yaşatma anlamında önemli bir görev üstlenmiştir. Festivale Ürdün ve Kafkasya'dan gelecek ünlü ses sanatçıları ile Adigey Cumhuriyeti Akademik Halk Dansları Topluluğu da sahne alacak. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Altıeylül ve Karesi Belediyesi'nin de destekleri ile 28 Temmuz'da düzenleyeceğimiz festivalimizde büyük bir katılımcı kitlesine ulaşma hedefi ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Balıkesir'imizin adını uluslararası arenada duyurma hedefi ile yıllar içinde çok daha iyi işler yapacağız. Bize destek veren herkese çok teşekkür ederim." diye konuştu.

“BİRLİK VE BERABERLİK ADINA GÜZEL BİR ETKİNLİK”

Vali Yazıcı ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirtip, Balıkesir'deki sivil toplum kuruluşlarının önemine vurgu yaparak Orhanlı Çerkes Kültür Derneği Başkanı Mehmet Aydemir ve yönetim kurulu üyelerine çalışmalarında başarılar diledi.

Vali Yazıcı, ülkenin birlik ve beraberliği adına bu tür kuruluşların önemine değindi ve derneğin düzenleyeceği etkinliklerde vatandaşlarla bir araya gelmekten memnuniyet duyacağını belirtti. İHA