Balıkesirspor Baltok Teknik Direktörü Can Cangök ve yardımcısı Suat Sarıcan görevlerinden ayrıldı.

Balıkesirspor Baltok resmi internet sayfasından yapılan açıklamada, “Yerel ve ulusal basında haklarında çıkan bazı haberler sonrası düşüncelerini öğrenmek üzere görüşmeye çağırdığımız profesyonel futbol takımımız teknik direktörü Can Cangök ve yardımcısı Suat Sarıcan görevlerinden ayrılmak istediklerini bildirmişlerdir. Tarafımızca teknik direktörümüze ve yardımcısına devam etmeleri yönünde görüş bildirilmesine rağmen ayrılma talebinde ısrarcı olunması sonrası yapılan değerlendirmede Can Cangök ve Suat Sarıcan’ın ayrılma isteği kabul edilmiştir. Balıkesirspor değerlerini de göz önünde bulundurarak her iki teknik direktörümüzle karşılıklı olarak anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. Kendilerine bundan sonraki hayatlarında başarılar diler, Balıkesirspor'a vermiş oldukları önemli hizmetlerinden dolayı teşekkür ederiz” açıklaması yapıldı.

Geçtiğimiz sezon Reha Erginer’in istifası ile göreve gelen ve kulübün yaşadığı büyük maddi sıkıntılara rağmen takımı ayakta tutan Can Cangök, bu sezonda TFF tarafından 3 puanı silinmesine rağmen takımı Play-Off potasında tuttu.

Balıkesirspor Baltok’ta önceki gün futbol şube sorumlusu İrfan Sarıgül’de istifa etmişti.

Balıkesirspor Baltok’ta Sarıgül’den boşalan yönetici boşluğu yönetim kurulunda yedek üye olan Alper Lale ile dolduruldu.