BÜYÜKŞEHİR O AÇIKLAMAYI BASINA SERVİS ETTİ AMA DURUM HİÇ DE AÇIKLAMADA ANLATILDIĞI GİBİ DEĞİL...

Kuva-yı Milliye Meydanı'ndaki Büyükşehir Çözüm Merkezi binasında yemek dağıtımı yapan Müsbet ve Manevi İlimler Vakfı'nın Aşevi'ne "kendinize başka yer bulun" ihtarı çekildiğini gündeme getirmiştik. Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamada yoksullar için yemek dağıtımının aynı yerde devam edeceği belirtildi. Ancak durum Büyükşehir'in açıklamasındaki gibi değil.. İşin gerçeği, Büyükşehir yetkilileri Aşevi'ni burada istemiyor. Çünkü Vakfın Başkanlığını Edip Uğur yapıyor... POLİTİKA konuyu gündeme getirince doğan tepkiler nedeniyle Büyükşehir geri adım atmak zorunda kaldı.

BAYRAMA KADAR MÜSAADE…

Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan açıklamada Aşevi'nin yemek dağıtımına aralıksız devam ettiği, hergün yoksullara üç çeşit yemek dağıtımının süreceği bildirildi. Pazar günkü miting için bir günlüğüne yemek dağıtımına izin verilmediği belirtilen açıklamada, kamu yararına çalışan vakıf ve derneklere her türlü desteğin verildiği ileri sürüldü. Ancak dün Aşevi'nin yemek dağıtım noktasına giden bir yetkilinin "Ramazan bayramına kadar burada yemek dağıtımına izin vereceğiz, sonrasına bakarız" dediği öğrenildi.

BÜYÜKŞEHİR Belediyesi nin Aşevi ile ilgili basın açıklamasına, yemek dağıtımı sırasında çekilen fotoğraflar da eklendi. Ancak bu karelede Aşevi'nden 365 gün yemek alan yoksulların yüzleri açık şekilde verildi. Büyükşehir'deki 'sorumluların bu konuda da gerekli hassasiyeti göstermedikleri ortaya çıktı.