Balıkesir Polisevi'nde düzenlen iftar yemeğine Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Cumhuriyet Başsavcısı Sadık Bölek, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ile şehit aileleri, gaziler ve gazi yakınları katıldı.

BİRLİK VE BERABERLİK İÇERİSİNDE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Düzenlenen iftar programında duygularını ifade eden İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, "İçinde bulunduğumuz Ramazan ayı münasebetiyle polis teşkilatımız içerisinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını arttırmak, şehitlerimizin geride kalan yakınları ve gazilerimizle soframızı paylaşarak daima yanlarında olduğumuzu tekrar hatırlatmak amacıyla bir araya geldik." diye konuştu.

BÜYÜK ONUR VE GURUR DUYUYORUZ

Şehit yakınları ve gazilerin daima yanlarında olduklarını belirten Vali Yazıcı ise, iftar yemeğinde şehit yakınlarıyla bir arada olmaktan büyük bir onur ve gurur duyduğunu ifade etti.

Şehitlere olan borçların ne yapılırsa yapılsın ödenemeyeceğini vurgulayan Vali Yazıcı, "Aziz şehitlerimiz ve gazilerimizin mukaddes hatıraları bizim en değerli varlıklarımızdandır. Bizim en büyük gücümüz ise aramızdaki kardeşlik, dayanışmadır.  Bu vesileyle tüm şehitlerimizi ve aramızdan ayrılan gazilerimizi minnet ve rahmetle anıyor, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum."dedi.