İskele Mahallesi Duygu Caddesi’ndeki parke taş yapım işlerini tamamlayan Burhaniye Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, köprünün devamındaki Öğretmenler Mahallesi’ne bağlı Koca Seyit Caddesi’nde de yapım çalışmalarına başladı. Başkan Yardımcısı Güngör Persil, teknik ekibiyle birlikte işleri yerinde takip etti.

YAĞMUR SUYU HATTI SORUNU ÇÖZÜLECEK

Duygu Caddesi’ni Öğretmenler Mahallesi Muammer Aksoy Bulvarı’na bağlanan Koca Seyit Caddesi’nde parke taş yapım çalışmalarına başlayan Burhaniye Belediyesi, 3 bin metrekare parke taş döşeyecek. Çalışmalar kapsamında; otopark cepleri ve kaldırımların yanı sıra vatandaşlar tarafından özellikle kış aylarında şikayet konusu olan yağmur suyu hattı sorunu da çözülecek. Yeni yapılacak sistemde, yağmur suyu kotunun ayarlanması için Mehmet Erdem Caddesi’nin de bir kısmı yeniden yapılacak.

Vatandaşların sesine kulak vererek, eksikliklerin giderilmesi için gayret gösterdiklerini söyleyen Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, Burhaniye’deki dönüşümün devam edeceğini ve yol yapım çalışmalarının süreceğini söyledi.

İHA