Beton yüzer iskelelerin ihale sürecinin başladığını açıklayan Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, ihalenin 4 Eylül’de gerçekleşeceği ve Aralık ayının sonunda iş tesliminin yapılmasının planlandığı bilgisini verdi. İş teslimi sonunda yüzde 50 kapasite artışı olacağını ve tüm tekneler için elektrik, su servisinin sağlanabileceğini vurgulayan Uysal, yat limanındaki; yangın, elektrik ve su tertibatının da yenileneceğini anlattı.

YATIRIMLAR DEVAM EDECEK

Başkan Uysal döneminde, Burhaniyelilerin ve dışarıdan gelen misafirlerin yatlarını rahat ve güvenli şekilde emanet edebileceği bir yer haline getirilen Burhaniye Yat Limanı’na yatırımlar devam edecek.

Yat limanını modern bir marina haline getirme çalışmalarının sürdüğünü ve liman hizmetlerinin kalitesini her geçen gün bir üst seviyeye çıkarma gayretinde olduklarını söyleyen Başkan Uysal, turizm faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi konusunun önemine vurgu yaparak, Burhaniye Belediyesi olarak yat limanının amacına uygun kullanılabilmesi için çalışmalarına devam ettiklerini belirtti.

ÇEKİM MERKEZİ HALİNE GELECEK

İlçede deniz ve yat turizminin hareketlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Uysal, limanda planlanan projelerin hayata geçirilmesiyle birlikte Burhaniye’nin çekim merkezi haline gelmesi için çalışmaları sürdürdüklerini kaydetti.

TEKNE KAPASİTESİ 3 KATINA ÇIKACAK

Marinada 100 olan tekne kapasitesini 300’e çıkarmayı hedeflediklerini belirten Uysal “Yat turizmini hareketlendirmek, bölgemize büyük destek sağlayacaktır. Limanda teknik kapasitenin artırılmasına yönelik çalışmalarımıza devam ediyoruz. Planlanan mimari projelerin de hayata geçmesiyle birlikte amacımız, marinamızı bir çekim merkezi haline getirmek.” diye konuştu. İHA