Burhaniye’de her yıl geleneksel olarak kutlanan 1 Temmuz Denizcilik Bayramı, bu yıl da renkli görüntülere sahne olacak. Tertip Komitesi Başkanı Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Garnizon Komutanı Topçu Binbaşı Mümin Ertuğran ve Belediye Başkanı Necdet Uysal tarafından Türk Deniz Şehitleri anısına İskele Yat Limanı’ndan denize çelenk bırakılması ile başlayacak program, Başkan Necdet Uysal’ın günün anlam ve önemine dair yapacağı konuşmayla devam edecek.

YARIŞMALAR NEFES KESECEK

 Burhaniye Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından gerçekleştirilecek gösterilerin ardından; 8-14 yaş grubu küçükler; 50 metre serbest stil yüzme, büyükler; 100 metre serbest stil yüzme, denizde ördek yakalama ve yağlı direkte bayrak kapma yarışları yapılacak.

DENİZDEN ÇIKARILAN ATIKLAR SERGİLENECEK

Etkinlikler kapsamında; liman içinde su altı deniz temizliği sırasında çıkartılan atıklar da sergilenecek. Doğa ve çevrenin, insan faktörüyle kirlenmesine farkındalık oluşturmak amacıyla yapılacak sergide, su altından çıkan malzemelerin doğada geri dönüşüm sürelerini belirten pankartlar da vatandaşların dikkatine sunulacak.

Protokol üyeleri ve vatandaşların tören alanına gidiş gelişleri için Belediye Hizmet Binası önünden saat 18.00’da otobüs kaldırılacak.

YARIŞMAK İÇİN KAYIT YAPTIRMAK GEREKİYOR

Yarışmalara katılmak isteyen vatandaşların kimlikleri ile birlikte kayıtlarını saat 17.00-18.00 saatleri arasında görevli hakem kuruluna yaptırmaları gerekiyor. Kayıt yaptırmayanlar, yarışmalara katılma hakkını kaybediyor. İHA