30 YILDIR NEYİ DEĞİŞTİRDİNİZ?

“Balıkesir’i değil kendini düşünenler, vizyonları Şehir Kulübü ile Saat Kulesi arasına sıkışmış olanlar, ne yazık ki Balıkesir sanayisi için hamasi ve hayali sözler ile adaylık açıklamaları yapmaktadırlar. Sanayi gelişecek, Balıkesir değişecek demekle değişim olmaz, 30 yıldır yönetimdeydiniz, neyi değiştirdiniz ki şimdi tekrar yönetime talipsiniz. Bu konuları Balıkesir tüccarının ve sanayicisinin vicdanına ve takdirine sunmak istiyorum.”

BİLBOARD SİYASETÇİLERİ

"İş dünyasından uzak, sanayicinin derdi ile dertlenemeyen, gümrük ve organize sanayi bölgelerinden bi haber, sosyal medya ve bilboard siyasetçilerinin, oda seçimlerinde söz sahibi olmaya çalışmaları iş dünyasında rahatsızlık meydana getirmiştir. Onların genel merkezlerine şirin gözükme çabaları, kendi tabanlarına tebessüm ederek birlik mesajı verirken, kapalı kapılar ardında yaptıkları oda pazarlıkları, sanayicimiz ve tüccarlarımızın takdirinedir."

 

13 Nisan’da yapılacak seçimler öncesinde son meclis toplantısını yapan Balıkesir Sanayi Odası’nda Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Uğur aday olmayacağını açıkladı. İsmail Uğur’un son meclis toplantısında yaptığı konuşmada kendinden önceki oda yönetimini ve seçimlerde aday olacak isimleri eleştirdi.

 

Görev süresi içinde yaptıkları çalışmalarda kimseyi ötekileştirmediklerini belirten İsmail Uğur, oda seçimlerinde siyasetin de aktif rol oynamasından duyduğu endişeyi dile getirdi. Uğur, “Onların genel merkezlerine şirin gözükme çabaları, kendi tabanlarına tebessüm ederek birlik mesajı verirken, kapalı kapılar ardında yaptıkları oda pazarlıkları, sanayicimiz ve tüccarlarımızın takdirinedir” diye konuştu.

 

Balıkesir Sanayi Odası’nın Mart ayı olağan meclis toplantısı dün düzenlendi. 13 Nisan’da yapılacak oda seçiminde aday olmayacağını açıklayan İsmail Uğur ve ekibi 5 yıllık görev süresi içinde yaptıkları çalışmaları değerlendirdi. Toplantıda ayrıca meclis üyeleri ve Sanayi Odası’nın personeline yaptıkları hizmetten dolayı teşekkür plaketi verildi.

 

Meclis toplantısında ilk olarak Meclis Başkanı Hakan Özdamar 5 yılda yaptıkları çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Özdamar yaptığı sonumun ardından 5 yıllık hizmetlerin yer aldığı video gösterisi düzenlendi. Özdamar’ın konuşmasının ardından ise kürsüye gelen İsmail Uğur aday olmayacağı açıklamasında bulundu.

 

OSB YÜZDE 100 DOLULUĞA ULAŞTI

Sanayi Odası Başkanı İsmail Uğur son meclis toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Mayıs 2013 yılında, oda tarihinin en yüksek katılımı ve ilk defa iki liste ile yapılan seçimlerinde yüzde 80 gibi yüksek bir oy oranı ile Balıkesir Sanayicisi bizlere hizmet etme görevi vermiştir. 5 yıllık dönemde, Balıkesir’in tarihinde, sanayi ve istihdam anlamında, önemli yatırımlara çok şükür imza attık. Organize Sanayi Bölgemiz yüzde 100 doluluğa ulaştı. 2017 yılında Balıkesir, Türkiye’ de açık ara farkla en fazla sanayi yatırımı alan il oldu. Bu dönemde Balıkesir de ciddi bir uyum ve beraberlik vardı. Biz hiç kimseyi ötekileştirmedik. Bu uyum sayesinde, bizler Türkiye’nin en çok yatırımı alan ili olma başarısını gösterdik. Bu sebeple, o dönem birlikte başarılara imza attığımız, başta Valimiz Sayın Ersin Yazıcı’ ya, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ahmet Edip Uğur’ a, dava arkadaşım Balıkesir Ticaret Odamız Başkanı Sayın Fahri Ermişler’ e çok teşekkür ediyorum.

 

30 YILDIR ÜYELERİNİ ZİYARET ETMEYEN

ODADAN ÇÖZÜM ODAKLI BİR ODA HALİNE GELDİK

Balıkesir iş dünyası nisan ayında ki oda seçimleri vesileyle yoğun bir gündem geçirmektedir. Balıkesir Sanayi odası, 30 yıl boyunca üyelerini ziyaret etmeyen, üyelerinin dertleri ile dertlenmeyen bir sanayi odasından, ulaşılabilir ve çözüm odaklı bir oda haline gelmiştir.

VİZYONLARI ŞEHİR KULÜBÜ İLE

SAAT KULESİ ARASINDA

Balıkesir’ i değil kendini düşünenler, vizyonları şehir kulübü ile saat kulesi arasına sıkışmış olanlar, ne yazık ki Balıkesir sanayisi için hamasi ve hayali sözler ile adaylık açıklamaları yapmaktadırlar. Sanayi gelişecek, Balıkesir değişecek demekle değişim olmaz, 30 yıldır yönetimdeydiniz, neyi değiştirdiniz ki şimdi tekrar yönetime talipsiniz. Bu konuları Balıkesir tüccarının ve sanayicisinin vicdanına ve takdirine sunmak istiyorum.

BİLBOARD SİYASETÇİLERİ

İş dünyasından uzak, sanayicinin derdi ile dertlenemeyen, gümrük ve organize sanayi bölgelerinden bi haber, sosyal medya ve bilboard siyasetçilerinin, oda seçimlerinde söz sahibi olmaya çalışmaları iş dünyasında rahatsızlık meydana getirmiştir. Onların genel merkezlerine şirin gözükme çabaları, kendi tabanlarına tebessüm ederek birlik mesajı verirken, kapalı kapılar ardında yaptıkları oda pazarlıkları, sanayicimiz ve tüccarlarımızın takdirinedir.

 

EKİM AYINDAKİ DEĞİŞİMLE UYUM DA ORTADAN KAYBOLDU

Ekim ayında Balıkesir yerel yönetiminde yaşanan değişim ile birlikte, maalesef mülki ve yerel yönetimler ile sanayi yatırımları için gereken uyum ortamı kaybolmuştur. Sanayicinin temsilcisi olan oda başkanlığı şahsımdan dolayı yok sayılmış ve artık Balıkesir sanayicisinin sorununu çözme ve hizmet etme imkanımız kalmamıştır.

5 YIL BOYUNCA BALIKESİR’E HİZMET ETMENİN HUZURUNU YAŞIYORUM

Sosyal ve siyasi hayatta bazen de virgül koymayı bilmek gerekir. Sanayiciye hizmet Hakka hizmet prensibi ile 5 yıl boyunca Balıkesir iş dünyasına, sizlere hizmet etmenin huzurunu yaşıyorum. Bu şehrin gelişimine, istihdamına, aşına ekmeğine bir katkımız oldu ise bu manevi haz bizlere yeter. Bu memleket için taş üstüne taş koymayı ilke edinen herkesin duacısı olacağız.

 

DERDİMİZ MAKAM VE MEVKİ DEĞİLDİR

Derdimiz makam ve mevki değildir! Balıkesir sanayisinin önünü açmak adına 13 Nisan tarihinde yapılacak seçimlerde aday olmayacağımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Son ana kadar, üyelerimizden gelen yoğun adaylık ısrarına karşın, Haklarını helal etmelerini rica ediyorum.

 

AİLEME VE EŞİME TEŞEKKÜR EDİYORUM

Hizmet süremizde, siz değerli yönetim kurulu üyelerime, meclis üyelerime, Sanayi odamız ve organize sanayi bölgemiz deki değerli çalışma arkadaşlarıma ve siz basın mensuplarına teşekkür ediyorum.  Ayrıca, 5 yıllık yoğun çalışma sürecinde, fedakar ve manevi destekleri için tüm aileme ve eşime teşekkür ediyorum.”

İsmail Uğur’un konuşmasının ardından Balıkesir Sanayi Odası Meclis Üyelerine, oda personeline plaket sunumu yapıldı.