Karşılaşmadan sonra düzenlenen basın toplatısında müsabakayı değerlendiren Karesispor Başantrönörü Fahri Güler geçen hafta aldıkları mağlubiyetin kendilerini üzdüğünü fakat bu durumdan iyi dersler çıkardıklarını söyledi.

Bütün hafta boyunca maça çok iyi hazırlandıklarını ifade eden Fahri Güler  ‘’Savunmada agresif oynamayı planlıyorduk ve ciddi şekilde agresif başladık. Bunu 35-36 dakikalık bölüme yaydığımız için mutluyum. Bunun neticesinde hucumda da kolay sayılar bulduk. Hucumdada çalıştığımız bütün planları uyguladık. Geçen haftaki acı mağlubiyetten sonra kendi evimizde böyle bir galibiyet almak beni mutlu etti. Oyuncularımız bu galibiyeti hak ettiler.Bu galibiyete ihtiyacımız vardı. Biz kaliteli bir takımız’’ ifadelerini kullandı.

Petkim takımının önemli bir takım olduğunun altını çizen Fahri Güler ‘’Rakibimize saygıyı gösterdik zeten  bu yüzden aradaki fark oluştu. Kendilerine bundan sonraki maçlarında başarılar diliyorum. Bugün Kurtdereli Spor Salonunu dolduran taraftarımıza da teşekkür ediyorum’’ diye konuştu.

Maçın kahramanlarında Alican Güney ise basın toplantısında takım arkadaşlarını tebrik ederken, çalışmalarının karşılığını aldıklarını ve izleyenlere güzel bir basketbol seyrettirdiklerini söyledi.