MİLLETVEKİLLERİ AYRI TELDE OYNUYOR

CHP Balıkesir Milletvekilleri de Kurultay sürecinde ikiye bölünmüş durumda. Ahmet Akın, Kılıçdaroğlu’nun listesinden Parti Meclisi’ne girmeyi hedefliyor. Namık Havutça ise baştan beri Muharrem İnce ile beraber. Mehmet Tüm, sosyal medyada Kılıçdaroğlu ile yan yana fotoğraf paylaşıp adaylığını açıkladı ancak Tüm, Kılıçdaroğlu’nun ana listesinde olmayabilir. Tüm, bir önceki Kurultay’da listeyi delip PM’ye girmeyi başarmış, Ahmet Akın ise kazanamamıştı.

 

AKIN’IN HEDEFİ GENEL BAŞKAN YARDIMCILIĞI

CHP’nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığına göz kırpan Ahmet Akın’ın sıradan PM Üyeliği ile yetinmeyip Genel Başkan Yardımcılığı istediği öne sürülüyor. Akın’ın böyle bir görevle yerel seçimlerde Balıkesir’de daha etkili olma planları yaptığı konuşuluyor. Bu arada Muharrem İnce ile birlikte hareket eden Namık Havutça, “Muharrem Bey kazanırsa Pazar günü PM’ye aday olurum” diye konuşuyor. Havutça, CHP’de değişim isteyen kadrolar arasında.

 

HAVUTÇA: DELEGELERE BASKI YAPILIYOR

Kurultay öncesinde görüşlerini aldığımız Milletvekili Namık Havutça, Muharrem İnce’nin değişim isteyen CHP’liler için yeni bir umut olduğuna dikkat çekiyor. Delegelere baskı yapıldığını iddia eden Havutça, “delege arkadaşlarımız baskılar nedeniyle ses çıkaramıyor ama sandık başında Muharrem İnce’ye oy vereceklerini biliyoruz” diyor. Havutça ayrıca “50 oyla alabiliriz ya da kaybedebiliriz, ama 50 oyla kaybedersek biz kazanmış sayılırız” şeklinde konuşuyor.