Eğitim-Bir-Sen (Eğitimciler Birliği Sendikası) Genel Merkezi’nin başlattığı, “Bir Bilenle Bile Nesil Projesi” kapsamında, geçtiğimiz Ocak ayında başlayıp Balıkesir’de Ortaöğretim kurumlarında yaklaşık 450 öğrencinin katıldığı, her ay bir kitabın okunması ve ardından yazılan kompozisyonların değerlendirilmesi sonucu belirlenen, dereceye girmiş öğrencilere ödülleri verildi.

Ödül töreni, Balıkesir Öğretmenevinde geniş bir katılımla gerçekleşti. Ödül törenine İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mustafa Solak, Eğitim-Bir-Sen Balıkesir1 Nolu Şube Başkanı Mehmet Çabuk, Şube Yönetim Kurulu Üyeleri, sendika İlçe Temsilcileri ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Projede emeği geçen koordinatör öğretmenler, proje değerlendirme jüri üyeleri, dereceye giren öğrenciler ve aileleri katıldı.

İYİ BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK

Ödül töreni Şube Başkanı Mehmet Çabuk’un açılış ve selamlama konuşması ile başladı. Mehmet Çabuk konuşmasında şunları söyledi:

“ Ocak ayından beri devam eden proje ile il genelinde yaklaşık 450 öğrencinin katıldığı bu proje ile hiç olmazsa bu yıl bir başlangıç yaptık. Önümüzdeki yıllarda bu sayının kartopu gibi büyüyerek artacağını ümit ediyorum. Amacımız medeniyet değerlerine bağlı inançlı, ülkesini, bayrağını, milletini seven nesiller yetiştirme yolunda katkı sunmaktır. Toplumumuzda son günlerde yaşadığımız çocuk katliamları, iyi ve vicdanlı insan yetiştirmenin önemini bir kez daha gösterdi. Bu katliamı yapan vicdansızlar da bir zamanlar masum bir çocuk iken, ne oldu da bu masum çocuk büyüyünce bir canavara dönüştü? Bunu iyi irdelememiz lazım. Bir an önce tedbirini almamız lazım.”

Mehmet Çabuk konuşmasının sonunda katılımcılara, emeği geçen İlçe Başkanlarına, koordinatör öğretmenlere, değerlendirme yapan jüri üyelerine ve dereceye giren öğrencilerin annelerine ve babalarına böyle evlatlar yetiştirdikleri için teşekkür etti.

DERECEYE GİREN ÖĞRENCİLER

Dereceye giren öğrenciler için hediye olarak; birincilere Tam Altın, ikincilere Yarım Altın, üçüncülere ve mansiyona Çeyrek Altın verildi. Dereceye giren öğrenciler ise şu isimlerden oluştu:

1.Kitap; Birinci Şeyma Sarı( Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), ikinci Betül İmirahor (Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), üçüncü Nisa Yaprak Tolaman (Bandırma Anadolu İ.H.L), Mansiyon: Zümrüye Sarı (Gömeç Altıeylül Ç.P.L.)

 

2.Kitap; Birinci Elif Culum (Edremit Anadolu Lisesi), ikinci Selin Er (Karesi İstanbulluoğlu S.B.L.), üçüncü Raziye Öztürk(Edremit Fernur Sözener M.T.A.L.)

 

3.Kitap; Birinci Gamze Okan (Edremit Anadolu İ.H.L.), ikinci Faize Açan (İvrindi Anadolu İ.H.L.), üçüncü Nebile Yıldırım (Gömeç Altıeylül Ç.P.L.)”