2019’da Balıkesir’de yeniden zafer kazanacaklarını söyleyen Başkan Kafaoğlu, “Cumhurbaşkanımızın başı öne eğilmeyecek, davamız iktidar olacak, bu uğurda binlerce belediye başkanı, binlerce Zekai feda olsun” dedi. Kafaoğlu, “kutlu yürüyüşümüz devam edecek, gurur ve kibire asla izin vermeyeceğiz, Cumhurbaşkanımıza söz verdim, Balıkesir’i mutlaka kazanacağız” şeklinde konuştu.

HAFTASONU gerçekleşen AK Parti İvrindi İlçe kongresine katılan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, yine 2019 hedefine dikkat çekti, “Balıkesir’de 2019’da sandıkları patlatacağız” dedi. Tek listeyle gidilen İvrindi İlçe kongresinde Recep Akantaş İlçe Başkanı seçildi. Kongreye Başkan Kafaoğlu’nun yanı sıra Milletvekilleri Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu, Kasım Bostan, ilçe belediye başkanları ve çok sayıda partili katıldı.

Kongrede, “bu kutlu yürüyüş asla durmayacak, büyümeye devam edecek” diyen Başkan Kafaoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği sözü yerine getireceklerini, 2019’da Balıkesir’i kazanacaklarını söyledi.

 

KİBİRLENMEYE ASLA MÜSAADE ETMEYECEĞİZ

Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu , “kurucu liderimiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın başı öne eğilmeyecek. Davamız iktidar olacak. Bu uğurda binlerce belediye başkanı, binlerce Zekai feda olsun. Biz hep bu anlayışla siyaset yaptık, yolumuza bu anlayışla devam ettik” dedi. Kafaoğlu, gurur ve kibire asla izin vermeyeceklerini de belirttiği konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Nefisler her zaman şaha kalkmaya hazır. Nefisler hep ben ben demeye hazır. Gururlanmaya, kibirlenmeye hazır. Biz asla bunlara müsaade etmeyeceğiz. Davamız için, ülkenin geleceği için, İslam aleminin geleceği için gerekirse kendimizi feda ederiz ama bu dava, bu kutlu yürüyüş asla durmayacak, büyümeye devam edecek.”

 

ATTIKLARI İFTİRALARIN ALTINDA KALACAKLAR

İvrindi kongresinde, AK Parti’nin kuruluşundan bu tarafa ilçede parti kurullarında görev yapanlara teşekkür eden Başkan Kafaoğlu, “İvrindi ilçemizde her zaman zamanki gibi yine tek yürek oluyoruz. Burada, bu zamana kadar partinin kuruluşundan bugüne hizmet eden arkadaşlarımız var, ilçe başkanlarımız, yönetim kurullarında görev yapan arkadaşlarımız var, onları da saygıyla selamlıyoruz, Cenab-ı Allah onlardan razı olsun” diye konuştu.

Rakip partilerin AK Parti’nin başarısının sırrını çözemediğini de vurgulayan Kafaoğlu, “Bizim başarımızın sırrını çözemiyorlar, onların gözleri var görmüyorlar, kulakları var duymuyorlar. Bu milletin halini bilmiyorlar. Yalanlarına ve iftiralarına devam ediyorlar. Sandıklarda bu iftiraların altında kalacaklar” dedi.

 

2019’da SANDIKLARI PATLATACAĞIZ

Daha önce Balıkesir’in 20 ilçesini de kazanacaklarına dikkat çeken Kafaoğlu, bu iddiasını İvrindi’deki konuşmasında da sürdürdü. Kafaoğlu, “2019’da sandıkları patlatacağız. Allah’ın izniyle en yüksek oy alan ilçelerimizin arasında İvrindi de yer alacak. İvrindi ilçemizde bu potansiyel var. Bunu ortaya çıkarmak bizim görevimiz. Partinin kuruluşundan beri ‘ben AK Partiliyim’ diyen herkes bu uğurda görev yapacak. Yolumuz uzun, işimiz çetin, yükümüz ağır. Sen ben kavgası yaparak bu davaya zarar veremeyiz. Tüm İslam alemi Türkiye’ye bakıyor. Türkiye’den başka güvenecekleri hiç kimse yok” dedi.

7 Kasım’da Büyükşehir Belediye Başkanı olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın görevlendirmesiyle bu ağır görevi üstlendiğini kaydeden Başkan Kafaoğlu, “Cumhurbaşkanımıza söz verdim, mutlaka başaracağız, Balıkesir’i mutlaka kazanacağız” şeklinde konuştu.

 

VATANDAŞIN HAYATINI KOLAYLAŞTIRIYORUZ

Kafaoğlu, konuşmasının son bölümünde Büyükşehir Belediyesi olarak vatandaşın hayatını kolaylaştırmayı hedeflediklerini söyledi. Göreve gelir gelmez Balıkesir’deki su fiyatlarında indirime gittiklerini hatırlatan Kafaoğlu,  “Vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam edeceğiz. Su faturalarında ne yaptık, hemen kararı aldık, bu aydan itibaren faturalara yansıyor, kırsal mahalleler yüzde 50, şehir merkezleri yüzde 25 indirim yaptık. Vatandaşlar indirimden memnun. Hatta Manisa Büyükşehir’de suya yüzde 10’luk zam yapılmasına vatandaşlar sosyal medyadan tepki verip, ‘Balıkesir’i örnek al’ diye paylaşım yapıyorlar. Balıkesir’in tarihinde böyle bir indirim olmadı. Biz vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak için çalışıyoruz” dedi.