Yöresel mimaride yapılacak TOKİ Konutlarının temeli düzenlenen törenle atıldı. Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu törende yaptığı konuşmada projenin 600 bin metrekare alanda yapılacağını belirterek, dışarıya göç vermeyen Bigadiç’te konut sorununun olmayacağını söyledi.

Saygı duruşu İstiklal Marşı ile başlayan tören, Belediye Başkanı İsmail Avcu'nun konuşması, halk oyunu gösterileri, dua, kurban kesimi, temel atma ve ikramlar ile devam etti. Belediye Başkanı İsmail Avcu törende yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Çok Kıymetli Hemşehrilerim; bugün Bigadiç olarak çok mutlu bir günümüz, yöresel mimaride 322 konut,1 adet ticaret merkezi ve 1 adet caminin bulunacağı TOKİ Konutlarının temel atma töreni için toplanmış bulunuyoruz. Böyle bir proje bizim ilçemiz için geç kalınmış bir projedir. Bulunduğumuz alan yaklaşık 600 bin metrekare bir alandır. Bizler meclis üyesi arkadaşlarım ile birlikte buranın güzel bir konut alanı olacağını düşünerek gerek meyli gerek manzarası ve havası güzel olan bu alan ilçemizin konut ihtiyacını karşılayacaktır. Bigadiç göç vermeyen, gelişen bir ilçedir. İlçemiz için arsa üretemeseydik eğer, insanlarımız mecburen yeşil alana yöneliyorlar ve imara açılmadığı için kaçak yapılaşmalar oluşmaktadır. İşte biz bu çalışmayı yaparak insanlarımızın hizmetine sunduk. İlçemize ve vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun.”