CHP Balıkesir İl Başkanı Ender Biçki AKP Eski Belediye Meclis üyesi ve Süleyman Soylu'ya yakınlığıyla bilinen Av. Mesut Akbıyık’ın CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili yaptığı suç duyurusu hakkında açıklamada bulundu. Biçki, Süleyman Soylu’nun bir zamanlar Ak Parti düşmanı olduğunu belirten açıklamasında Mesut Akbıyık’ın Ak Parti hakkında suç duyurusunda bulunması gerektiğini kaydetti.

DEMOKRAT PARTİ’DEYKEN ERDOĞAN HAKKINDA NELER DİYORDU

İl Başkanı Ender Biçki yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"İçişleri bakanı Süleyman Soylu’nun  Demokrat parti genel başkanı iken AKP ve Recep Tayyip Erdoğan hakkında geçmişte neler söylediklerini kamuoyu  tarafından yakından bilinmektedir. Bunun yanında çeşitli video paylaşımlarında Süleyman Soylu’nun Fethullah GÜLEN  ile ilgili nasıl övgüler düzdüğünü de herkes ibretle izlemektedir. Bunların hiçbiri yaşanmamış gibi Süleyman Soylu; AKP saflarına geçerek süratle bakanlığa kadar yükselmiştir. Geçmişte AKP Meclis üyesi olan Mesut Akbıyık ve bir grup arkadaşı Süleyman Soylu’nun izinde yürüyerek Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulunmuşlardır.

GENEL BAŞKANIMIZA SALDIRIYORLAR

Süleyman Soylu’nun Fetö ile ilgili video paylaşımlarından sonra birdenbire suçluluğun telaşı içine giren bu gruplar hedef şaşırtarak eş zamanlı olarak Genel Başkanımıza saldırıya geçmektedirler. Ancak bunlar söz konusu yayınlarla hiçbir açıklama yapmamaktadırlar. Süleyman Soylu ile işbirliği içerisine girdikleri AKP yöneticilerinin geçmişte FETÖ ve PKK ile nasıl bir ilişki içinde olduklarını unutarak Sayın Genel Başkanımızı suçlayacak kadar yüzsüzleşebilmektedirler.

YÜREĞİ YETİYORSA FETÖ’CÜ AKP’LİLERE SUÇ DUYURUSUNDA BULUNSUN

Mesut Akbıyık’ın Süleyman Soylu’nun yöntemleri ile şov yaparak Balıkesir siyasetinde rol kapmaya çalışması kendisine bir fayda getirmeyecektir. Mesut Akbıyık yüreği yetiyorsa; geçmişte PKK ve FETÖ ile işbirliği içerisinde olan AKP yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulunsun.”