Ramazan ayının habercisi Berat Kandili dolayısıyla yurt genelinde olduğu gibi Edremit'te de vatandaşlar camilere akın etti. Edremit Müftülüğü ve Alsancak Camisi Derneği tarafından düzenlenen 'Kur’an-ı Kerim' ziyafeti programı ile dolu dolu bir gece yaşandı. Akşam namazını burada kılan cemaat camiden ayrılmadı. Cami içinde yer bulamayan vatandaşlar bahçeye akın etti.

VATANDAŞLAR ÜNLÜ HATİPLERİ HUŞU İÇİNDE DİNLEDİ

Programda; İstanbul Eminönü Yeni Camisi İmam Hatibi Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma 2014 Dünya Birincisi Ferruh Muştuer, Edirne Selimiye Camisi İmam Hatibi Kuran-ı Kerim güzel okuma 2015 Dünya Birincisi Alpcan Çelik, İstanbul Yavuz Sultan Selim Camisi Müezzini Aziz Hardal, İstanbul Avcılar Nakipoğlu Kur’an kursu öğreticisi Sefa Taşkesenoğlu ve Hazreti Ömer Camisi İmam Hatibi İbrahim Gündoğan ile Çamcı Camisi İmam Hatibi 2004 Ezan Okuma Yarışması Birincisi Ramazan Savan’ın Kur’an-ı Kerim, ilahi ve kaside ziyafetini vatandaşlar büyük bir huşu içinde dinledi. Edremit Müftüsü Sait Emin Arvas’ın duası ile hep birlikte dua edildi.

DİNLEYENLERİN KULAKLARININ PASI SİLİNDİ

Ardından Yatsı Ezanı’nı 3 hafızın birden okuması ile katılanların kulaklarının pası silindi. Namaz sonrası katılanlara, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu tarafından kandil hediyesi ile Alsancak Camisi Derneği tarafından şerbet ikramı yapıldı. Edremitliler organizasyona emeği geçen yetkililere teşekkür ettiler. İHA