Balıkesir’de Eğitimin Niteliğinin Geliştirilmesi ve İzlenmesi (BENGİ) projesi kapsamında, Şamile Altıntaş İlkokulu’nda, yürütülen projelerin bir araya toplandığı ve ilki geçen yıl çıkarılan proje dergisi Şamile Altıntaş İlkokulu’nda BENGİ dergisinin ikinci sayısı yayınlandı. Bu yıl da okulda yapılan birbirinden güzel projelerin yer aldığı dergi ilçedeki kurumlara, sivil toplum örgütlerine, camii ve kahvehanelere dağıtıldı.

Derginin editörlüğünü yapan sınıf öğretmeni Mehmet Eskitürk “Eğitim öğretim yılı sonuna yaklaştıkça çevremizde Bengi Dergimizin yayınlanması beklentisi de artmıştı. Dergimizi yayınlamak için yılın son projesini de tamamlamayı bekliyorduk. Son projemizin ardından beklenen dergimizin ikinci sayısını bugün itibariyle yayınlamaktan mutluyuz.” dedi.

“DEVAMLILIK ÖNEMLİ”

Okul Müdürü Şahin Uçar “Yaptığımız projeler bir süre sonra halkımızda bir beklenti haline dönüşüyor, biz de Bengi projelerinin kalıcılığı için devamlılığın önemli olduğu bilinciyle bu yıl da yaptığımız bütün projeleri halkımıza duyurmak için dergimizin ikinci sayısını yayınladık.” dedi.

“İÇİMİZDEKİ POTANSİYEL BENGİ İLE ÇIKTI”

 Proje çalışmaları nedeniyle veli ve öğrencilere teşekkür eden Uçar “Başarılı projeleri ve özverileri nedeniyle öğretmen arkadaşlarımı yürekten kutluyorum. İçimizdeki potansiyeli BENGİ Projesi aracılığıyla ortaya çıkaran Sayın Valimiz Ersin Yazıcı’ya, projelerimize destekleri için kaymakamımız Fatih Topuz ve İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Ümit Çelik’ e teşekkür ediyorum.” dedi.

BENGİ DERGİSİ HEDİYE ETTİLER

Okul Müdürü Şahin Uçar ve öğretmen Mehmet Eskitürk, İlçe Milli Eğitim Müdürü Ümit Çelik ve Balya Kaymakamı Fatih Topuz’ u makamlarında ziyaret ederek, Bengi dergisini kendilerine hediye etti. Kaymakam Topuz, Yaptıkları başarılı projeler nedeniyle bütün Şamile Altıntaş İlkokulu personelini tebrik ederken güzel bir derginin ikinci sayısını yayınlamalarından ötürü de emeği geçenleri kutladığını belirtti.