BİGADİÇ BELEDİYESPOR, Türkiye Voleyvol 1.Lig Erkekler A Grubu  mücadelesinde sahasında ağırladığı Alanya Belediyespor’u 3-0 yendi.

Karşılaşma boyunca rahat bir oyun sergileyen Bigadiç ekibi müsabakanın setlerini 25-19, 25-17 ve 25-12’lik setlerle aldı.

Geçtiğimiz hafta lig’in nağmağlup lideri olan Düzce Belediyespor’u mağlup eden ve apolet söken ve voleybol camiasında ses getiren Bigadiç Belediyespor, 7.galibiyetini alarak 4.sıradaki yerini korudu ve  Play-Off yolunda hedefine bir adım daha yaklaştı.

Bigadiç Spor Salonunda oynanan müsabakayı Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, Cumhuriyet Savcısı Mehmet Fettahoğlu, Bigadiç Belediyespor Kulübü Başkanı Yakup Aygören, Ak Parti Bigadiç İlçe Başkanı Neşet Akbıyık, Bigadiç Belediye Meclis Üyesi Yusuf Demirbaş ve çok sayıda taraftar izledi.

BAŞKAN AVCU: VOLEYBOLCULARIMIZ BİZLERE BÜYÜK BİR GURUR YAŞATIYOR

Karşılaşma sonrası teknik heyet ve voleybolcuları tebrik eden Bigadiç Belediye Başkanı İsmail Avcu, bu sezon hedeflerinin play-off'lara kalmak olduğunu söyledi. Başkan Avcu, "büyük bir inançla mücadele eden voleybolcularımız bizlere büyük bir heyecan ve gurur yaşatmışlardır. Oyuncularımızın başarılarını devam ettirerek, Bigadiç'imizi ve Balıkesir'imizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Bu düşüncelerle, tüm voleybolcularımıza ve teknik ekibe tekrar başarı dileklerimi iletiyor, hepinize sevgi ve selamlarımı sunuyorum'' dedi.

Aldıkları galibiyetten dolayı mutlu olduklarını dile getiren Bigadiç Kaymakamı Altuğ Çağlar, ''Bu galibiyette emeği geçen başta Belediye Başkanımızı, yönetim kurulumuzu, taraftarımızı ve sporcularımızı canı gönülden kutluyorum.'' diye konuştu

Politika Spor Servisine özel açıklamalarda bulunan Bigadiç Belediyespor antrönörü Mehmet Aydın güzel bir hava yakaladıklarını her şeyden önce iyi voleybol oynadıklarını söyledi.

Aydın açıklamasında ‘’Geçtiğimiz yıl bizim için lig’e alışma sezonuydu ve öncelikli hedefimiz kalıcı olmaktı. Bu sezon kadromuzu dahada güçlendirerek yolumuza devam ediyoruz. Mağlupta olsa sonuna kadar maçı bırakmayan bir takım oluşturduk. Bigadiç halkına layık olmaya çalışıyoruz. Play-Off hedefimize emin adımlarla yürüyoruz. Bizlerden desteklerinini esirgemesinler. Bu sene olmasada kesinlikle Balıkesir halkına Efeler Ligi heyecanını yaşatacağız. Öncelikle bizlerin her daim yanında olan Belediye başkanımız İsmail Avcu ve destek olan herkese teşekkür ediyorum’’ ifadelerini kullandı.