Başkan Çetin yaptığı konuşmada “Önümüze hedefler koyduk. BAŞÖTKOP’un güçlenmesi lazım. Devlet güçlüyse halk rahat eder. Önce devleti güçlendireceğiz biz ondan sonra rahat edeceğiz. Ben BAŞÖPKOP’un bu dönem uçacağını söylüyorum. Ama tabi bu lafla değil işle icraatla, vizyonla olur. Buda ben ve yönetimimde de var. Sizlerden bir dönem daha yetki istiyorum. BAŞÖTKOP’u en üst seviyeye çıkartacağız” dedi.

Balıkesir Şoförler odasında gerçekleşen BAŞÖTKOP olağan genel kurulunda rakibi Özkan Başaran’ı geride bırakarak yeniden başkan seçilen Erol Çetin güven tazeledi. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından verilen önerge ile Divan Başkanlığına Fehmi Erdem yardımcılıklarına Nevzat Güneş, Mehmet Toprak, Vedat Eryılmaz, Hamdi Helvacıoğlu ve Bilal Akagündüz getirildi.

ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ

Başkan adayı Özkan Başaran’ın ardından konuşan Mevcut Başkan Erol Çetin şunları söyledi:“20 Nisan 2013 tarihinde aday olduk. Biz buraya aday olurken biz önümüze hedefler koyduk. Birincisi bizim sıralarımız yanlarda kağıtlara yazılmasından dolayı içeriye ışık veriyor. 3 bin,4 bin liraya sıra var, 5 bin liraya sıra var. Bugün 55’den 60’dan 80’den bahsediyoruz 5 yılda. En büyük hedeflerimden birisi buydu benim. Buradan bir arkadaşımız emekli olup gittiğinde nasıl devlet memuru ikramiye alıyorsa 70-80 bin lira benim ortağımın da arkadaşımın da buradan işi bıraktığında en azından 100 bin lira alıp gitmesi lazım. Öncelikli hedefimiz buydu. Bu konuşmakla olmuyor biliyorsunuz. Konuşmakla olsaydı 2-3 bin lira ile kalmazdı. Biz burasını 2013’de devir aldığımızda 18 milyon ciro ile aldık. Bugün 40 milyon ciroya ulaşmışız. Hedefimiz 50 milyon. En son aldığımız belediye ihale bedeli 1 kalem iş 9 milyon. 40 araç ile bu çok büyük bir iştir. Sıralar böyle değer kazanır. Yok kooperatifin arabasını bırakmakla bir yere gitmekle bu şekilde değer kazanmaz. O plakaya biz 11 milyar para verdik. Bir yere gittiğimiz zaman o plaka o araç sayesinde protokolde ağırlanıyoruz. Biz kendimiz için yapmıyoruz bunu BAŞÖTKOP’u temsil ediyoruz. Burada temsil ve değer var. Bu bölgede 3 kooperatif vardı. Birisi BAŞÖTKOP’tur, BİŞEKOP’tur biriside Bandırma damperlerdir. Dursunbey’den olan arkadaşlarımız var en zengin kooperatiftir bu coğrafyada. İlk Shell benzinliği açan kooperatiftir. Şuan da hepsi gitti. Bunlar iş ile vizyonla ve ekiple oluyor. Bizim bunu başardığımızı düşünüyorum arkadaşlar. Bu sıraları hakikaten yavaş yavaş daha da ilerleyerek geleceğini düşünüyorum.”

BENZİNLİK BİZE YAKIŞMIYOR

 Açılan benzinlik konusuna da değinen Başkan Çetin “Allah razı olsun komisyon üyelerinden, o günün yönetiminden BAŞÖTKOP’a güzel bir benzinlik kazandırdılar. O zaman için ihtiyacımız vardı biliyorsunuz öbür tarafa taşındık. Biz bir bekçi ile bu işi yapıyorduk tankla ama artık o kalktı. Öyle olunca başladık Ziya beyden almaya karımız gitti. Çok büyük mücadelelerle bu benzinliği bu arkadaşlarımız aldı. Tabi bunun ruhsatı için alındı sadece benzin mazot verildin diye alındı ozaman için. Daha önceki girişimlerde alınamadı ama bizim içimizde bir ukteydi bu. Bu BAŞÖTKOP’un benzinliği BAŞÖTKOP’a yakışmıyor. Ozaman sizden yetki eldık dedik ki bu benzinliği yapacağız arkadaşlar. Bu benzinliği BAŞÖTKOP’a layık bir şekilde yapacağımızı söyledik. Komisyonm kurduk işe bir başladık ve tıkandık bir türlü adım atamıyoruz. Neden atamıyoruz? İmar yok. 2001 senesinde aftan yararlanarak ruhsat çıkmış bir yer. Ozaman taahüt etmişiz ben buraya çivi çakmayacağım. 3-5 ay uğraştık olmuyor. En son yönetime dedim ki arkadaşlar bir kalkıp gidelim ozaman Zekai Başkan Altıeylül Belediye Başkanı. Başkan a biz benzinliğimizi yapamıyoruz dedik. Biz ne yapacağız ne olacak bu insanlar? Bu benzinliği bizim yapmamız lazım neden yapamacağımızı sebepleriyle anlattık. Şimdiki belediye başkanı Hasan Avcı imardan sorumlu meclis üyesi olaya oda çok vakıf. Onun yardımıyla bizim süreç başladı. Bütün izinlerimizi aldık kendi gücümüzle, emeğimizle ve sizlerle beraber BAŞÖTKOP’un benzinliğini gördüğünüz seviyeye getirdik. Hakikaten Balıkesir’e BAŞÖTKOP’a yakışan bir benzinliğin olduğunu düşünüyorum. Her gün takip ediyorum 6-7 bin lira fark var. Bizim buraya ettiğimiz masraf 1 milyon 100 bin lira, 4 senede farklardan bu parayı çıkartacağız inşallah. Tabi biz bunları kazanırken BAŞÖTKOP’u büyüttükten sonra biz burada indirim de yapacağız. Şuan da da yapıyoruz zaten küçükte olsa. Ama önce BAŞÖTKOP’un güçlenmesi lazım. Devlet güçlüyse halk rahat eder. Önce devleti güçlendireceğiz biz ondan sonra rahat edeceğiz. Allah’a çok şükür şuan da çok iyi seviyede gidiyoruz. Belediye işimizi aldık, Sarıbekir  ile anlaşmak üzereydik genel kuruldan sonraya kaldı. Yanımızda Şişecam var günlük 50-60 kapasiteli onlarla görüşmeye başladık. Ben BAŞÖPKOP’un bu dönem uçacağını söylüyorum. 50 milyon değil bu ciro 60 milyona dayanacak. Böyle bir potansiyel var burada. Ama bu hep birlikte çalışmakla olur. Birlik ve beraberlikle olur. Bu seçimi kim kazanırsa kazansın hep beraber yarın işimize bakacağız. Ama tabi bu lafla değil işle icraatla, vizyonla olur. Buda ben ve yönetimimde de var. Sizlerden bir dönem daha yetki istiyorum. BAŞÖTKOP’u en üst seviyeye çıkartacağız” şeklinde konuştu.

 Erol Çetin Başkanlığındaki BAŞÖTKOP Yönetim kurulunda İsmail Altın, Ayhan Kulak, Ali Girgin, Harun Koç, Arif Can, Serkan Erden, Zeki Kocaaslan, Ferdi Yaşar ve Necati Günsel yer alıyor.